FC Barcelona coraz bliżej mistrzostwa Hiszpanii, piłkarze Valverde pokonali Real Sociedad

Maxisport/Shutterstock
FC Barcelona pokonała u siebie Real Sociedad San Sebastian 2:1 (1:0) w ostatnim sobotnim meczu 33. kolejki rozgrywek hiszpańskiej Primera Division.
Na Camp Nou prowadzenie gospodarzom zapewnił tuż przed przerwą znakomitym uderzeniem głową Clement Lenglet. Francuz wykorzystał precyzyjne dośrodkowanie z rzutu rożnego swojego rodaka Ousmane Dembele.
Siedemnaście minut po zmianie stron wyrównał płaskim strzałem Juanmi, któremu kapitalnie zagrywał w pole karne Mikel Merino. Radość przyjezdnych nie trwała jednak zbyt długo.
Zaledwie dwie minuty później Lionel Messi wypatrzył podaniem wbiegającego w pole karne Jordiego Albę i ten świetnie przymierzył w długi róg, zaskakując Geronimo Rulliego. Zespół z Kraju Basków nie był w stanie już odpowiedzieć i po dwunastej porażce w sezonie pozostał na dziesiątym miejscu w tabeli.
"Blaugrana" natomiast po 23. zwycięstwie w bieżących rozgrywkach umocniła się na czele klasyfikacji i potrzebuje jeszcze tylko sześciu punktów do obrony tytułu.