FC Barcelona rozbiła u siebie Deportivo La Coruna

Francesc Juan / Shutterstock.com
FC Barcelona pokonała u siebie Deportivo La Coruna 4:0 (2:0) w ostatnim niedzielnym meczu 16. kolejki rozgrywek hiszpańskiej Primera Division.
Na Camp Nou prowadzenie gospodarzom zapewnił szesnaście minut przed przerwą Luis Suarez. Urugwajczyk tylko dopełnił z bliska formalności po tym jak piłkę w polu karnym wyłożył mu Lionel Messi.
Cztery minuty przed przerwą podwyższył z ostrego kąta Paulinho. Brazylijczyk zdobył w ten sposób swoją piątą bramkę w tym sezonie. Dwie minuty po zmianie stron Sergi Roberto precyzyjnie zagrał w pole karne i Luis Suarez po raz drugi w tych zawodach wpisał się na listę strzelców. Kwadrans przed końcem podobnej sztuki dokonał Paulinho, po raz drugi dobijając piłkę do siatki odbitą wcześniej od słupka.
Dzięki trzynastej wygranej w sezonie "Blaugrana" umocniła się na prowadzeniu w tabeli. Zespół z Galicji doznał dziewiątej porażki w bieżących rozgrywkach i znajduje się tuż nad strefą spadkową.