FC Barcelona rozgromiła rywala na zakończenie sezonu. Popis Leo Messiego [WIDEO]

FC Barcelona pewnie pokonała na wyjeździe Deportivo Alaves 5:0 (3:0) w meczu 38. kolejki Primera Division. Bohaterem spotkania był Leo Messi.
Barcelona do dzisiejszego starcia przystąpiła na dużym luzie. Po 37. serii spotkań stało się jasne, że ligę wygra Real Madryt, zaś "Duma Katalonii" musi się zadowolić drugą lokatą w tabeli. W tej sytuacji Barca może skupić się na przygotowaniach do rywalizacji w Lidze Mistrzów.
Dziś - na otarcie łez - Barcelona nie dała szans Deportivo Alaves. Podopieczni Quique Setiena dominowali na boisku, pewnie rozbijając rywala.
Pierwsza bramka padła w 24. minucie, gdy do siatki trafił Fati, który wykorzystał podanie od Leo Messiego. To był początek koncertu Argentyńczyka w tym spotkaniu. Po kilku chwilach Messi sam wpisał się na listę strzelców, gdy wyczekał golkipera Alaves.
Tuż przed przerwą "Blaugrana" zadała kolejny cios. Goście popisowo rozklepali defensywę rywali, a akcję bez problemu wykończył Luis Suarez.
W drugiej połowie Barcelona kontrolowała przebieg gry. W 57. minucie było już 4:0, gdy Semedo mocnym strzałem pokonał Jimeneza.
Wynik spotkania ustalił w 75. minucie Leo Messi, który uderzył z pierwszej piłki po podaniu Alby. Argentyńczyk sezon 2019/20 zakończył z 25 trafieniami w lidze hiszpańskiej.
FC Barcelona w 38 ligowych spotkaniach zebrała łącznie 82 punkty. Ostatecznie dało jej to drugie miejsce w tabeli.
Daniel Makarewicz19 Jul 2020 · 18:53
Źródło: asinfo