FC Barcelona straciła punkty z Celtą Vigo. Błysk Messiego, kapitalne uderzenie Aspasa [WIDEO]

screen z Eleven Sports
FC Barcelona zremisowała z Celtą Vigo 2:2 (1:0) w wyjazdowym meczu 32. kolejki La Ligi. Ten wynik to zła informacja dla kibiców "Dumy Katalonii", bowiem jutro Real Madryt może odskoczyć ich drużynie na dystans dwóch punktów.
Spotkanie to było niezwykle ważne dla zespołu gości. "Blaugrana" przed pierwszym gwizdkiem miała tyle samo punktów (68), co Real Madryt, lecz z uwagi na gorszy bilans meczów bezpośrednich zajmowała drugie miejsce w tabeli.
Dlatego też gracze "Blaugrany" chcieli w sobotę wygrać, by wskoczyć na pozycję lidera i wywrzeć presję na "Królewskich". "Los Blancos" w niedzielę zmierzą się z Espanyolem.

Tuż po pierwszym gwizdku Gerard Pique mógł zapewnić gościom prowadzenie. Stoper uderzył piłkę głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale trafił w poprzeczkę.
Kwadrans później swoim geniuszem błysnął Lionel Messi. Piłkarze Celty zabezpieczyli się potężnym murem przed strzałem z rzutu wolnego autorstwa Argentyńczyka, który błyskotliwie dośrodkował na głowę Luisa Suarez. Urugwajczyk celnym uderzeniem wpisał się na listę strzelców.
W następnych minutach FC Barcelona miała dużo szczęścia, bowiem była bardzo bliska utraty gola. Świetne okazje mieli Iago Aspas, Fiodor Smołow i Brais Mendez.
Tuż przed przerwą do głosu wrócili goście. Lionel Messi przedryblował rywali i uderzył z krawędzi pola karnego, ale piłka przeleciała nad poprzeczką.
Kilka chwil po przerwie było 1:1. Po ładnej akcji gospodarzy piłkę do bramki "Blaugrany" wbił Fiodor Smołow.
Zaledwie minutę później doszło do sytuacji, która wywołała kontrowersje w hiszpańskich mediach. W jednej z akcji przy oddawaniu strzału Lionel Messi został sfaulowany w polu karnym Celty.
Choć gracze FC Barcelony domagali się rzutu karnego, sędzia po analizie za pomocą systemu VAR nie wskazał na wapno. Jak podkreśla "Cadena SER", Argentyńczyk chwilę wcześniej znajdował się na pozycji spalonej.
Celta Messi
twitter
Kwadrans później goście odzyskali prowadzenie. Drugą bramkę w tym spotkaniu zdobył Luis Suarez.
Celta mogła dosyć szybko wyrównać, ale Marc-André ter Stegen świetnie obronił strzał Nolito. Niemiec był za to bezradny przy kapitalnym uderzeniu Aspasa z rzutu wolnego w 88. minucie.
Ostatecznie FC Barcelona zremisowała z Celtą Vigo 2:2, choć gospodarze tuż przed końcowym gwizdkiem mieli doskonałą szansę, by zdobyć zwycięskiego gola. Zmarnował ją Nolito.
Rezultat ten oznacza że już jutro "Królewscy" mogą odskoczyć ekipie Setiena na 2 punkty.