FC Barcelona zrewanżowała się Athletikowi. Perfekcyjny rzut wolny Leo Messiego [WIDEO]

FC Barcelona zrewanżowała się Athletikowi Bilbao za porażkę w meczu o Superpuchar Hiszpanii. Drużyna Ronalda Koemana wygrała 2:1.
Niedziela w Barcelonie była burzliwa za sprawą publikacji dziennika "El Mundo", który zaprezentował szczegóły umowy Leo Messiego. Argentyńczyk na to zamieszanie odpowiedział najlepiej, jak mógł. W 20. minucie idealnie przymierzył z rzutu wolnego - Unai Simon tylko patrzył, jak piłka wpada do siatki. Piłkę głową usiłował jeszcze wybijać ustawiony blisko linii bramkowej Alvarez, ale nie był w stanie skutecznie interweniować.
Athletic wyrównał w 49. minucie. Po dośrodkowaniu w pole karne niefortunnie interweniował Jordi Alba, który strzałem wślizgiem pokonał Marca-Andre ter Stegena.
Ostatnie słowo należało jednak do gospodarzy. W 75. minucie składy atak pozycyjny i dośrodkowanie Oscara Minguezy celnym strzałem zakończył Antoine Griezmann.
Barcelona dzięki zwycięstwu wskoczyła na drugie miejsce w tabeli La Liga. Do prowadzącego Atletico traci jednak aż dziesięć punktów. W dodatku rozegrała od niego o jeden mecz więcej. Athletic jest jedenasty.
Marcin Karbowski31 Jan 2021 · 22:52