FC Bayern. Dwa gole Roberta Lewandowskiego dały wysokie zwycięstwo z FC Koeln

Dwie bramki Lewandowskiego, Bayern wysoko wygrywa z FC Koeln [WIDEO]
daykung/Shutterstock
Bayern Monachium pokonał 4:0 FC Koeln w piątej kolejce Bundesligi. Robert Lewandowski zdobył dwa gole.
Gospodarze znakomicie weszli w mecz. Już w 3 min. spotkania Robert Lewandowski trafił do siatki po podaniu Joshuy Kimmicha. Był to jedyny celny strzał w pierwszej połowie. Wynik do przerwy nie uległ zmianie.
Lewandowski po raz drugi wpisał się na listę strzelców na początku drugiej odsłony. Polski supersnajper wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego i podwyższył prowadzenie. Asystował ponownie Joshua Kimmich.
Bayern od 59 min. grał z przewagą jednego zawodnika. Szarżującego Phillipe Coutinho sfaulował w polu karnym Kingsley Ehizibue, który wyleciał z boiska z czerwoną kartką. Co ciekawe, Robert Lewandowski nie wykonywał "jedenastki'. Oddał ją samemu poszkodowanemu. Coutinho wprawdzie musiał powtarzać rzut karny, bo przy pierwszej próbie piłkarze zbyt szybko wbiegli w pole karne, ale zachował spokój i zdobył swoją pierwszą bramkę dla "Die Roten".
W 71 min. "Lewego" zmienił Thomas Mueller. Bayern dokończył dzieła zniszczenia chwilę po zejściu Polaka z boiska. Gola zdobył Ivan Perisić.
Wysoka wygrana pozwoliła monachijczykom na objęcie prowadzenia w tabeli Bundesligi, przynajmniej do czasu, aż swoje spotkania rozegrają RB Lipsk i Borussia Dortmund. FC Koeln jest trzecie od końca.
Tomasz Bratkowski21 Sep 2019 · 17:21