FC Koeln na remis z 1. FSV Mainz. Gospodarze roztrwonili przewagę

yt
2:2 - taki wynik padł w meczu FC Koeln - FSV Mainz w 26. kolejce Bundesligi. Gospodarze roztrwonili dwubramkowe prowadzenie.
Spotkanie lepiej rozpoczęły "Kozły" z Kolonii. Już w 6. minucie na listę strzelców wpisał się Mark Uth. Niemiec pewnie wykorzystał rzut karny.
Gospodarze poszli za ciosem i osiem minut po przerwie zadali kolejny cios. Tym razem Florian Kainz wykorzystał dośrodkowanie z prawej strony i z bliska skierował piłkę do siatki.
Dwubramkowe prowadzenie uśpiło drużynę z Kolonii. Najpierw kontaktową bramkę dla przyjezdnych zdobył Taiwo Awoniyi. Nigeryjczyk na boisku pojawił się kilka chwil wcześniej.
W 72. minucie było już 2:2. Pierre Kunde Malong przedarł się przez środek obrony przeciwnika i ze spokojem posłał futbolówkę obok bezradnego bramkarza.
Do końca wynik już nie uległ zmianie i obie drużyny podzieliły się punktami. "Kozły" pozostały dziesiąte w tabeli, natomiast zespół z Moguncji jest piętnasty w klasyfikacji.
Daniel Makarewicz17 May 2020 · 17:23