FC Kopenhaga rozbiła Midtjylland

FC Kopenhaga rozbiła u siebie FC Midtjylland 3:0 (2:0) w szlagierowym spotkaniu 4. kolejki grupy mistrzowskiej rozgrywek duńskiej Superligi.
Na Telia Parken całe zawody w szeregach przyjezdnych zanotował Rafał Kurzawa.
Prowadzenie gospodarzom zapewnił strzałem głową niespełna dwadzieścia minut przed przerwą Andreas Bjelland. Trzynaście minut później podwyższył efektownym uderzeniem z półobrotu Dame N'Doye.
Senegalczyk osiemnaście minut po zmianie stron ustalił także wynik konfrontacji, wykorzystując sytuację sam na sam z bramkarzem rywali. Stołeczne "Lwy" dzięki piątej wygranej z rzędu umocniły się na czele tabeli.
"Wilki" z Jutlandii doznały natomiast trzeciej porażki w sezonie i zachowają drugą lokatę w klasyfikacji. Obie ekipy na sześć kolejek przed końcem dzieli teraz osiem punktów.
Daniel Makarewicz18 Apr 2019 · 20:57
Źródło: asinfo