Fenomenalny bieg Natalii Kaczmarek! Polka pobiła 49-letni rekord, przeszła do historii [WIDEO]

PressFocus/Wang Lili
Natalia Kaczmarek znów zapisała się na kartach historii. Podczas zawodów w Republice Południowej Afryki ustanowiła ona nowy rekord Polski w biegu na 300 metrów.
Natalia Kaczmarek przebywa obecnie w RPA, gdzie prowadzi przygotowania do nowego sezonu lekkoatletycznego. W środę wystąpiła ona podczas zawodów w Potchefstroom.
Polska zawodniczka wzięła udział w biegu na 300 metrów. 26-latka nie dała najmniejszych szans swoim przeciwniczkom i dobiegła do mety z czasem 35.50 sekundy.
Wynik Kaczmarek jest jednocześnie rekordem Polski na wspomnianym dystansie. Do tej pory najlepszym czasem mogła pochwalić się Irena Szewińska. W 1975 roku legendarna biegaczka pokonała 300 metrów w 35.70 sekundy. Rezultat ten przerwał aż 49 lat.
Czas Kaczmarek jest przy okazji najlepszym wynikiem w 2024 roku. Chwilę wcześniej błysnęła ona także w biegu na 100 metrów. Wynik 11.54 sekundy jest jej rekordem życiowym.
Polska biegaczka specjalizująca się w biegu na 400 metrów ma za sobą bardzo udany sezon. Przy okazji mistrzostw świata w Budapeszcie wywalczyła ona srebrny medal.
Rok wcześniej Kaczmarek zajęła również drugie miejsce podczas organizowanych w Monachium mistrzostw Europy. Polka przegrała wówczas z Holenderką, Femke Bol.