Festiwal bramek i twarde lądowanie Wisły Kraków! "Biała Gwiazda" traci cenne punkty z Zagłębiem Sosnowiec

Marcin Kadziolka / Shutterstock.com
Wisła Kraków przegrała mecz z Zagłębiem Sosnowiec 3:4. "Biała Gwiazda" nie utrzymała poziomu, jaki zaprezentowała w poprzednim meczu z Legią Warszawa.
Zagłębie Sosnowiec nie mogło wyobrazić sobie lepszego początku tego meczu. W 25. minucie drużyna ze Śląska prowadziła już 2:0 po golach Udovicicia i Gabedavy. Asystę przy tym drugim trafieniu zaliczył Sanogo.
W 29. minucie po podaniu Krzysztofa Drzazgi kontaktową bramkę zdobył Marko Kolar. Pierwsza połowa tego spotkania zakończyła się wynikiem 2:1 dla Zagłębia.
Po przerwie gospodarze podwyższyli swoje prowadzenie. Gola w 50. minucie ponownie zdobył Zarko Udovicić. Ten gol po znakomitym, przytomnym podaniu Nawotki.
Wisła Kraków nie złożyła jednak broni i dalej starała się o wywalczenie jak najlepszego rezultatu. W 55. minucie gola na 3:2 zdobył Łukasz Burliga. Duży udział przy tej bramce miał Krzysztof Drzazga.
Zaledwie 9 minut później wyrównującego gola z rzutu karnego zdobył Rafał Pietrzak, ponieważ to właśnie on pod nieobecność Jakuba Błaszczykowskiego jest wykonawcą jedenastek.
Goście nie cieszyli się z remisu zbyt długo. W 85. minucie sędzia podyktował rzut karny, tym razem dla Zagłębia Sosnowiec. Jedenastkę na gola zamienił Matusz Możdżeń i było już 4:3 dla gospodarzy.
W tym spotkaniu nie padła już żadna bramka. Wisła Kraków po zdumiewającym zwycięstwie z Legią Warszawa w poprzedniej kolejce, przegrywa na wyjeździe z Zagłębiem Sosnowiec 3:4.
Łukasz Karyniewski03 Apr 2019 · 22:25