Feyenoord zremisował w Groningen, trzecia z rzędu porażka AZ

kayintveen/Shutterstock
FC Groningen zremisował u siebie z Feyenoordem Rotterdam 1:1 w niedzielnym spotkaniu szesnastej kolejki holenderskiej Eredivisie.

Na Euroborg gospodarze do przerwy prowadzili po trafieniu Michaela de Leeuwa. Pięć minut po zmianie stron wyrównał jednak Dirk Kuyt. Sytuację ekipy z portowego miasta skomplikowała chwilę później bezpośrednia czerwona kartka Jana-Arie van der Heijdena, ale nie miało to już wpływu na końcowy wynik spotkania.

Feyenoord po trzecim remisie w bieżącym sezonie przesunął się na pozycję wicelidera tabeli i ma dziesięć punktów przewagi nad piątą w klasyfikacji ekipą z Groningen.

W rozgrywanym równolegle drugim spotkaniu PEC Zwolle pokonał przed własną publicznością AZ Alkmaar 2:1.

Na IJsseldelta Stadion obie bramki dla gospodarzy padły w końcówce pierwszej połowy, a na listę strzelców wpisali się odpowiednio Queensy Menig i Kingsley Ehizibue. Przyjezdni odpowiedzieli tylko raz, dopiero w doliczonym czasie gry, za sprawą skutecznego strzału Szweda Muamera Tankovica.

"Blauwvingers" dzięki siódmej wygranej w sezonie awansowali na szóste miejsce w tabeli, natomiast popularne "Kalmary" doznały trzeciej z rzędu i ósmej porażki w bieżących rozgrywkach i są na jedenastej pozycji w klasyfikacji.