FIFA do reformy

18 lip 2015 | 16:13 1
FIFA do reformy
Źródło zdjęcia: Marcello Casal Jr. / ABr, wikipedia
Coca-Cola oraz McDonalds, dwóch sponsorów FIFA, wzywają międzynarodową organizację piłkarską do utworzenia specjalnej komisji, która będzie nadzorowała reformy, mające pomóc w poprawie wizerunku FIFA. 

Obaj sponsorzy potwierdzili, że wywarli presję na organizację i wezwali ją do reform. - Poprosiliśmy FIF-ę o wsparcie niezależnej komisji nadzorowanej przez jednego lub więcej wybitnych, bezstronnych przywódców, którzy wdrożyliby niezbędne zmiany reformujące zarządzanie FIFA - ogłosiła Coca-Cola na łamach Associated Press.

Brent Wilton, jeden z dyrektorów Coca-Coli, stwierdził, że dla FIFA to najbardziej wiarygodny sposób do odzyskania utraconego zaufania wśród fanów i sponsorów. 

McDonald's z kolei oczekuje gruntownych zmian w FIF-ie i konkretnych działań. - Ostatnie wydarzenia i oskarżenia poważnie nadszarpnęły wizerunkiem FIF-y, w taki sposób, że uderzyło to w samo serce naszej współpracy. W związku z tym bezpośrednio do niej przesłaliśmy jej swoje obawy. FIFA musi wprowadzić znaczące zmiany, żeby odbudować zaufanie i wiarygodność wśród fanów i sponsorów. Świat oczekuje zdecydowanych działań, tak samo jak McDonald's.

Śledztwo w sprawie korupcji i łapówkarstwa w FIFA prowadzi FBI. W Szwajcarii zatrzymano już siedmiu działaczy, a jednego z nich deportowano do Stanów Zjednoczonych. A prokuratura federalna w Szwajcarii naliczyła 81 podejrzanych transakcji bankowych. W czerwcu tego roku swoją dymisję zapowiedział prezydent FIFA, Sepp Blatter.
Źródło: goal.com
Komentarze
18 lip 2015 | 20:17
-6
{{votes_count}}
{{votes_count}}
{{votes_count}}
{{message}}
Ciekawe... Kibice, federacje krajowe, nawet policja nie daje rady, a tu może się okazać, że sponsorzy będą batem!
{{comment.created_datetime}}
{{comment.user_score.team_A_name}}
{{comment.user_score.team_A_score}}:{{comment.user_score.team_B_score}}
{{comment.user_score.team_B_name}}
Ranking

Promocje bukmacherskie

Bonus 350 PLN dla nowych graczy u najpopularniejszego bukmachera w Polsce
Odbierz bonus 400PLN na start i korzystaj z szerokiej oferty zakładów i wysokich kursów
Wpisz kod 'meczyki' i wpłać min. 100zł, a poza bonusem 100% do 600zł, otrzymasz też dodatkowych 50zł na start!
Postaw pierwszy zakład, a jeśli przegrasz, otrzymasz zwrot utraconych środków. Załóż konto z Meczyków, aby otrzymać 110zł bez ryzyka.
Do góry News Tabela Zawodnicy Dyskusja