Fiorentina wygrała w Libercu, PAOK przegrał w Baku

Paolo Bona/Shutterstock
Slovan Liberec przegrał przed własną publicznością z Fiorentiną 1:3 w najciekawiej zapowiadającym się spotkaniu trzeciej kolejki grupy J piłkarskiej Ligi Europy.

Goście z Toskanii do przerwy objęli prowadzenie za sprawą dwóch trafień Chorwata Nikoli Kalinica. Niespełna kwadrans po przerwie kontaktową bramkę strzelił Petr Sevcik, ale dwadzieścia minut przed końcem sukces włoskiego zespołu przypieczętował Senegalczyk Khouma Babacar.

Dzięki drugiej wygranej popularna "Viola" umocniła się na prowadzeniu w tabeli. Zespół z Czech doznał natomiast drugiej porażki i zamyka klasyfikację.

Pierwsze zwycięstwo w rozgrywkach odniósł Karabach Agdam Baku, który pokonał u siebie PAOK Saloniki 2:0. Gole dla drużyny z Azerbejdżanu strzelili po przerwie znany z występów w Jagiellonii Białystok Hiszpan Dani Quintana oraz Rahid Amirqulijew.

Dzięki tej wygranej zespół zza Kaukazu przesunął się na trzecie miejsce w tabeli i jednocześnie zrównał się dorobkiem punktowym z drugą w klasyfikacji ekipą z greckiej części Macedonii.