Francja i Mali w 1/8 finału młodzieżowych mistrzostw świata

ninopavisic / shutterstock.com
Francja wygrała z Mali 3:2 (1:1), a Panama pokonała Arabię Saudyjską również 2:1 (1:0) w meczach trzeciej kolejki grupy E piłkarskich mistrzostw świata do lat 20. Awans do następnej fazy zapewniły sobie zespoły z Europy i Afryki.
W Gdynii Francuzi pokonali 3:2 Mali i wygrali trzeci mecz w fazie grupowej. "Trójkolorowi" prowadzili po golu Mickaela Cuisance'a, który oddał znakomity strzał sprzed pola karnego.
Malijczycy wyrównali szybko za sprawą Sekou Koity. 19-letni napastnik uderzył mocno z szesnastu metrów przy słupku.
W 65. minucie zwycięską bramkę dla zespołu z Europy zdobył Moussa Diaby, wykorzystując rzut karny. Wynik spotkania na 3:1 podwyższył Amine Gouiri, nie myląc się w sytuacji sam na sam.
W doliczonym czasie gry bramkę dla Mali zdobył jeszcze Ousmane Diakite strzałem w pola karnego.
W Bydgoszczy Panama wygrała z Arabią Saudyjską 2:1 i przedłużyła swoje szanse na wyjście w grupy. Pierwszego gola zawodnicy z Ameryki Środkowej strzelili w 7. minucie za sprawą Axela Morales, który trafił do siatki z kilku metrów.
Arabia Saudyjska doprowadziła do remisu po przerwie. Albrikan Feras przyjął piłkę w polu karny, obrócił się w stronę bramki i oddał strzał z powietrza.
Panamczycy zwycięstwo zapewnili sobie w 78. minucie, kiedy rezerwowy Diego Valanta trafił do siatki z pięciu metrów.
Rywalizację w grupie E z kompletem 9 punktów wygrali Francuzi. Drugie miejsce zajęło Mali z dorobkiem 4 punktów. Tyle samo punktów zgromadziła trzecia Panama.

Czwarta Arabia Saudyjska kończy turniej bez punktu.
W 1/8 finału na pewno zagra Francja i Mali. Natomiast Panama musi czekać na rozstrzygnięcia w grupie F, które zdecydują o tym czy ta reprezentacja znajdzie się w gronie czterech najlepszych drużyn z trzecich miejsc.