Francja lepsza od Portugalii! Gol Kante na wagę awansu do Final Four [WIDEO]

Marco Iacobucci EPP / shutterstock.com
Francja górą w hicie Ligi Narodów! Mistrzowie świata wygrali na wyjeździe z Portugalią 1:0.
W pierwszej połowie zdecydowanie groźniej atakowali Francuzi, ale nie potrafili trafić do bramki. Albo na ich drodze stawał dobrze broniący Patricio, albo brakowało im nieco precyzji. Tak było w 31. minucie, gdy w poprzeczkę uderzył Martial.
Jedynego gola meczu strzelił N'Golo Kante. W 53. minucie Francuz z bliska wbił piłkę do bramki po niefortunnej interwencji Patricio.
Gospodarze byli najbliżej wyrównania po godzinie gry. Zabrakło im nieco szczęścia, bo po strzale Fonte piłka zatrzymała się na słupku. Świetnie bronił też Lloris, który w 75. minucie w znakomitym stylu obronił uderzenie z dystansu Moutinho.
Francuzi dzięki zwycięstwu mogą cieszyć się z awansu do Final Four. Na kolejkę przed końcem fazy grupowej wyprzedzają Portugalię o trzy punkty, ale mają lepszy bilans meczów bezpośrednich.
Marcin Karbowski14 Nov 2020 · 22:37