Francja w finale mistrzostw świata! Zadecydował gol Umtitiego! [VIDEO]

Alizada Studios/Shutterstock
Francja wygrała z Belgią 1:0 w meczu półfinałowym mistrzostw świata w Rosji i zagra w finale turnieju.
Całą relację ze spotkania przeczytasz TUTAJ.
W pierwszej połowie nie ujrzeliśmy goli. Dobre okazje mieli i Francuzi, i Belgowie, ale na posterunku stali Courtois oraz Lloris.
Świetnie prezentował się Mbappe, który od początku spotkania był niezwykle aktywny i sprawiał Belgom dużo problemów.
Zaledwie kilka minut po przerwie padła otwierająca wynik spotkania bramka. Strzałem głową zdobył ją Umtiti.
Chwilę później Francuzi mieli okazję do podwyższenia wyniku po świetnym podaniu Mbappe.
W kolejnych minutach Belgowie zamknęli rywali na ich połowie i próbowali zdobyć wyrównującą bramkę. Należy podkreślić świetną postawę Francuzów w obronie.
Do końca meczu wynik nie uległ zmianie, choć Francuzi mogli jeszcze podwyższyć prowadzenie w ostatnich minutach. Tym samym Francja zagra w finale, natomiast Belgia wystąpi w meczu o trzecie miejsce.