Frank de Boer po przegranej walce o tytuł: To jest jak zły sen

MediaPictures.pl/Shutterstock
Ajax Amsterdam remisując z De Graafschap 1:1, stracił mistrzostwo w ostatniej ligowej kolejce. Frank de Boer po meczu stwierdził, że to wszystko wygląda jak zły sen.

Klub z Amsterdamu prowadził 1:0 po golu Amina Younesa w 16 minucie. Zaraz na początku drugiej połowy stracił jednak gola i nie był w stanie odpowiedzieć już żadnym trafieniem. Do 66 minuty na boisku przebywał Arkadiusz Milik, którego zastąpił Anwar El Ghazi.

- Nie wykorzystaliśmy naszych sytuacji. Kiedy strzelasz na 2:0 po pierwszym golu, to kończysz mecz. A my mieliśmy wystarczająco dużo okazji - przyznał opiekun Ajaksu cytowany przez serwis football-oranje.com.

- To tak, jakbyś był w złym śnie, gdzie nie ma niczego - ocenił Frank de Boer.

Następnie Holender powiedział - Chciałem pogratulować mojemu przyjacielowi, Phillipowi Cocu i PSV tytułu mistrzowskiego.

W przyszłym tygodniu 45-letni szkoleniowiec ma ogłosić, czy zostanie w Ajaksie na kolejny sezon. Na pytanie o to, czy przegrana walka o tytuł będzie miała jakikolwiek wpływ na jego przyszłość, odpowiedział - Nie, już podjąłem decyzję.
Źródło: football-oranje.com