Fręch pożegnała się z Australian Open

robbiesaurus from Smithtown, NY, USA / wikicommons
Magdalena Fręch zakończyła swój udział w Australian Open na pierwszej rundzie. Polka przegrała z Carlą Suarez Navarro 5:7, 3:6.
Hiszpanka była zdecydowaną faworytką starcia - w rankingu WTA zajmuje 39. miejsce. Fręch jest 163. W dodatku Polka debiutowała w turnieju wielkoszlemowym.
Fręch zaczęła mecz bardzo dobrze, ale w decydujących momentach było widać, że brakuje jej doświadczenia. W końcówce pierwszego seta najpierw straciła własne podanie, a chwilę później nie wykorzystała okazji do przełamania Suarez. W efekcie przegrała 5:7.
Fręch nie odpuszczała w drugim secie, ale miała za mało atutów, by mocniej zagrozić Hiszpance. Suarez dyktowała warunki gry i zakończyła mecz wygrywając drugą partię 6:3.
Magdalena Fręch - Carla Suarez Navarro 5:7, 3:6
Źródło: Sportowe Fakty