Fulham - Arsenal: Tryumf gości. Składy, wynik meczu i bramki

Koncert piłkarzy Arsenalu, cudowna akcja "Kanonierów"! [WIDEO]
CosminIftode / shutterstock.com
Fulham FC przegrał u siebie z Arsenalem 1:5 w niedzielnych derbach Londynu w ramach ósmej kolejki angielskiej Premier League. Kibice na Craven Cottage zobaczyli bardzo dobre spotkanie z wieloma pięknymi akcjami i świetnymi golami. Szczególnie zapamiętają bramkę z 68. minuty.
Goście objęli prowadzenie przed upływem pół godziny gry. Alexandre Lacazette znakomicie przyjął piłkę w polu karnym, a następnie strzałem z obrotu prawą nogą pokonał bramkarz rywali. W 44. minucie było 1:1. Luciano Vietto zagrał w pole karne do Andre Schurrle, który w sytuacji sam na sam przerzucił futbolówkę nad Berndem Leno.
Po przerwie "Kanonierzy" wyszli na murawę rozdrażnieni i od pierwszych sekund ruszyli do ataków. Bardzo szybko przyniosło to efekt bramkowy. Danny Welbeck zagrał głową do Lacazette'a, który ładnym strzałem z powietrza zza pola karnego pokonał Marcusa Bettinelliego.
W 67. minucie zobaczyliśmy coś wyjątkowego, czyli akcję i gola, który z pewnością będzie kandydował do trafienia sezonu. "Kanonierzy" w kapitalnym stylu wyprowadzili kontratak z własnej połowy, w którym nie brakowało zagrań z pierwszej piłki, jak choćby zagrania pietą Hectora Bellerina. Finalizacja akcji była równie cudowna w wykonaniu dwójki rezerwowych. Pierre-Emerick Aubameyang zagrał z lewej strony w pole karne do Aarona Ramseya, a Walijczyk zdecydował się na strzał piętą, po którym piłka odbiła się od słupka i wylądowała w siatce.
Gabończyk do asysty dołożył jeszcze dwa gole. Najpierw Bellerin zagrał do niego z prawego skrzydła, a Aubameyang przyjął sobie futbolówkę i strzałem z obrotu lewą nogą świetnie sfinalizował akcję. Wynik ustalił w doliczonym czasie gry precyzyjnym uderzeniem z kilkunastu metrów.