Genoa lepsza od Hellasu Verona przed własną publicznością

Genoa CFC pokonała przed własną publicznością z Hellas Verona FC 3:1 (1:0) w meczu 34. kolejki angielskiej ekstraklasy.
Pierwszego gola na Stadio Luigi Ferraris strzelił Iuri Medeiros. Portugalski napastnik w 7. minucie wykorzystał dośrodkowanie Diego Laxalta i skutecznie uderzał z krawędzi pola karnego.
Goście spotkania doprowadzili do wyrównania w 65. minucie. Wówczas sędzia odgwizdał zagranie ręką Oscara Hiljemarka i podyktował rzut karny dla zespołu z Werony. Jedenastkę na gola pewnym strzałem zamienił Romulo.
Gospodarze znów objęli prowadzenie w 78. minucie, kiedy to na listę strzelców wpisał się Daniel Bessa, a przy jego trafieniu asystował Darko Lazovic. Wynik meczu na 3:1 ustalił w doliczonym czasie gry Goran Pandev.
Podopieczni Davide Ballardiniego zajmują obecnie 12. miejsce w tabeli Serie A i mają na koncie 39 punktów. Zespół prowadzony przez Fabio Pecchię z dorobkiem 26 "oczek" plasują się na 19. pozycji.