Getafe coraz bliżej sensacyjnego awansu do Ligi Mistrzów!

EFECREATA.COM/Shutterstock
Zawodnicy Getafe CF pokonali przed własną publicznością Gironę FC 2:0 (1:0) w pierwszym niedzielnym meczu 36. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy.
Na Coliseum Alfonso Perez gospodarze objęli prowadzenie w 16. minucie. Wówczas Dimitri Foulquier dośrodkował do Jorge Moliny, który płaskim strzałem z krawędzi pola karnego pokonał golkipera rywali.
Bramkę na 2:0 zdobył w 77. minucie Angel. Hiszpański napastnik wykorzystał podanie Bruno Gonzaleza i skutecznie trafił w lewy dolny róg.
Zespół z Madrytu wygrał 15. ligowy mecz w sezonie, ma na koncie 58 punktów i zajmuje czwarte miejsce w tabeli.
Drużyna wywodząca się z Katalonii uzbierała dotąd 37 "oczek" i plasuje się na ostatniej bezpiecznej od spadku, 17. pozycji.
Kamil Kaczmarek05 May 2019 · 14:00