Gianluigi Buffon pokazał klasę! Znów obronił rzut karny, wielka radość doświadczonego golkipera [WIDEO]

Gianluigi Buffon obronił rzut karny w meczu Como - Parma w rozgrywkach Serie B. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1.
Buffon ma na karku 43 lata, ale wciąż prezentuje wysoką dyspozycję. W tym sezonie jest pewnym punktem w bramce Parmy.
Doświadczony golkiper przypominał o sobie w niedzielny wieczór. Wówczas jego drużyna mierzyła się na wyjeździe z Como.
W 40. minucie meczu arbiter podyktował rzut karny dla gospodarzy. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Ettore Gliozzi, jednak nie zdołał trafić do siatki.
Jego intencje wyczuł Buffon, który bez większych problemów wyłapał płaskie uderzenie. Golkiper po udanej interwencji nie krył swojej radości. Dla 43-latka to trzeci obroniony rzut karny w tym sezonie Serie B.
Mecz Como - Parma zakończył się wynikiem 1:1. W 52. minucie dla gospodarzy trafił wspomniany Gliozzi. Goście wyrównali w 85. minucie za sprawą Inglese.
Daniel Makarewicz29 Nov 2021 · 08:03