Gigantyczna sensacja w Pucharze Anglii! Szóstoligowiec pokonał wicelidera Championship [WIDEO]

Screen z X
Szóstoligowe Maidstone United FC sprawiło w sobotnie popołudnie gigantyczną sensację w Pucharze Anglii. Amatorski zespół wyeliminował z rozgrywek Ipswich, wicelidera Championship.
Krajowe puchary są często jedyną okazją do tego, aby amatorskie drużyny mierzyły się z najlepszymi ekipami w kraju. Rzadko zdarza się jednak, aby do tak dalekich etapów dochodził zespół z szóstej ligi.
Maidstone United FC to jedna z rewelacji tegorocznego Pucharu Anglii. W czwartej rundzie rozgrywek zespół z szóstej ligi mierzył się na wyjeździe z Ipswich.
Niewykluczone, że tę ostatnią drużynę wkrótce będziemy oglądać w Premier League. Jest bowiem wiceliderem Championship i w starciu z amatorami była zdecydowanym faworytem.
Spotkanie miało jednak sensacyjny przebieg. Maidstone United w końcówce pierwszej połowy wyprowadziło świetną kontrę - Lamar Reynolds podciął piłkę nad bramkarzem rywali i umieścił ją w siatce.
Maidstone United po golu na 1:0 w meczu z Ipswich
Screen z X
Ipswich od początku drugiej połowy rzuciło się do odrabiania strat. W 56. minucie przyniosło to efekt w postaci bramki Sarmiento. Wówczas wydawało się, że faworyci powinni awansować dalej.
W 66. minucie Maidstone United raz jeszcze zaskoczyło jednak rywali. Tym razem Reynolds wyłożył piłkę do Sama Corne'a, a ten trafił na 2:1.
Ataki Ipswich nie przyniosły już skutku i gigantyczna sensacja stała się faktem. Ekipa z szóstej ligi znalazła się w piątej rundzie FA Cup. W 1/8 finału może trafić na jeden z największych angielskich klubów.
Maidstone United po golu na 2:1 w meczu z Ipswich