Girona rozbiła Leganes przed własną publicznością

Natursports/Shutterstock
Girona FC pokonała u siebie CD Leganes 3:0 (2:0) w jedynym piątkowym meczu 24. kolejki rozgrywek hiszpańskiej Primera Division.
Na Estadi Municipal de Montilivi prowadzenie miejscowym zapewnił po rzucie karnym Urugwajczyk Cristhian Stuani. Dziewięć minut przed przerwą podwyższył efektownym uderzeniem pod poprzeczkę w krótki róg Portu.
Sukces przypieczętował jeszcze pięć minut przed końcem strzałem głową Juanpe, któremu precyzyjnie dośrodkował w pole karne z rzutu wolnego Alejandro Granell.
Dzięki dziewiątej wygranej w sezonie beniaminek z Katalonii awansował na ósme miejsce w tabeli. Zespół z Kastylii doznał natomiast dziesiątej porażki w bieżących rozgrywkach i pozostał na dwunastej lokacie w klasyfikacji.