GKS Katowice - Odra Opole: Gospodarze roztrwonili dwubramkową przewagę! Wynik meczu, składy i bramki

GKS Katowice roztrwonił dwubramkowe prowadzenie
MacQtosh, wikipedia
W Fortuna 1. lidze piłkarze rozegrali zaległe mecze 9. kolejki. Fatalnej passy spotkań bez zwycięstwa nie udało się przerwać GKS-owi Katowice i Stomilowi Olsztyn, dwóm najgorszym zespołom w tabeli.
GKS Katowice na własnym boisku prowadził z Odrą Opole już 2:0. W pierwszej połowie na listę strzelców wpisali się Adrian Woźniak i Tymoteusz Puchacz. Goście po przerwie ruszyli jednak w pościg i po golach Ivana Martina oraz samobójczym trafieniu Bartłomieja Poczobuta doprowadzili do remisu 2:2.
Katowiczanie nie potrafią wygrać od pięciu spotkań i w tabeli zajmują, przedostatnie 17. miejsce. Odra jest ósma.
Stawkę zamyka drużyna Stomilu Olsztyn. Podopieczni Kamila Kieresia w zaległym meczu ulegli na wyjeździe GKS-owi Jastrzębie 1:2. Goście prowadzili po bramce Michała Górala. W drugiej połowie beniaminek jednak odwrócił losy spotkania po trafieniach Kamila Adamka oraz Krzysztofa Gancarczyka.
Stomil na ligowe zwycięstwo czeka od czterech meczów. Z 7 punktami w dorobku jest na 18. miejscu. GKS Jastrzębie ma na koncie 15 punktów i zajmuje siódmą pozycję.
Ważne zwycięstwo odniósł również inny beniaminek. ŁKS Łódź pokonał na wyjeździe Podbeskidzie Bielsko-Biała 3:0 i zajmuje piąte miejsce.