GKS Katowice wyeliminował Pogoń Szczecin

MacQtosh, wikipedia
Pierwszoligowy GKS Katowice pokonał przed własną publicznością Pogoń Szczecin po rzutach karnych 4:3 w meczu 1/32 finału Pucharu Polski i awansował do kolejnej rundy.
Pierwszego gola w tym spotkaniu strzelił David Anon. W 21. minucie sędzia spotkania podyktował rzut karny po faulu Rudola na Łyszczarzu. Hiszpański napastnik podszedł do piłki ustawionej na jedenastym metrze i pewnym uderzeniem umieścił piłkę w siatce.
Przyjezdni doprowadzili do wyrównania w 85. minucie. Wówczas do siatki trafił Kamil Drygas.
W dogrywce żadna z drużyn nie potrafiła zaskoczyć rywala i o awansie zdecydowały rzuty karne, które lepiej wykorzystywali gospodarze. Szczecinianie pomylili się dwa razy, a katowiczanie raz i to oni zagrają w 1/16 finału Pucharu Polski.