Gol Arkadiusza Milika w Serie A! Sensacyjna porażka Napoli na własnym boisku [WIDEO]

Antonio Balasco / Shutterstock.com
Arkadiusz Milik wpisał się na listę strzelców w meczu Napoli - Lecce w 21. kolejce Serie A. Drużyna Polaka niespodziewanie przegrała na własnym boisku 2:3 (0:1).
Gennaro Gattuso w pierwszym składzie na dzisiejsze spotkanie umieścił dwóch Polaków - Arkadiusza Milika i Piotra Zielińskiego.
Obaj zawodnicy od pierwszej minuty byli bardzo aktywni w polu karnym przeciwnika. Już w 20. minutach stworzyli trzy sytuacje, które powinny zakończyć się bramką.
Gospodarze napierali na Lecce i... dali się zaskoczyć. Lapadula w 29. minucie z bliska dobił piłkę odbitą przez Ospinę.
Piłkarze Napoli ruszyli do odrabiania strat i dopięli swego w 48. minucie. Wówczas Milik pokazał się w polu karnym i dość niefortunnie uderzył z trzech metrów. Piłka szczęśliwie odbiła się od poprzeczki i ugrzęzła w siatce.
Dla Milika to 9. ligowy gol w tym sezonie. Łącznie na poziomie Serie A 25-latek zagrał w 81 meczach i zdobył 36 bramek.
Kolejne minuty spotkania należały jednak do gości. Drugie trafienie dołożył Lapadula, a po chwili podwyższył Mancosu.
Mecz zakończył się wynikiem 2:3 dla Lecce, bo w 90. minucie na listę strzelców wpisał się jeszcze Jose Callejon.
W tabeli Serie A Napoli zajmuje jedenaste miejsce, ma na koncie 30 punktów. Natomiast UC Lecce jest na siedemnastej pozycji z dorobkiem 22 punktów.
Daniel Makarewicz09 Feb 2020 · 16:07