Gol Dawida Kownackiego! Polak trafił do siatki w meczu 2. Bundesligi [WIDEO]

Dawid Kownacki trafił do siatki! Polak wpisał się na listę strzelców w FC Erzgebirge Aue - Fortuna Duesseldorf.
Kariera "Kownasia" w ostatnim czasie mocno przystopowała. Polak po przenosinach z Sampdorii do Fortuny Duesseldorf zdecydowanie obniżył loty.
Niemcy zapłacili za Polaka niemal 7 mln euro. Transfer piłkarza póki co nie "spłacił się". Kownacki miał problemy ze zdrowiem i regularną grą.
Powoli 23-latek wraca jednak do dobrej dyspozycji. Potwierdził to w dzisiejszym meczu z Erzgebirge Aue w 16. kolejce 2. Bundesligi.
"Kownaś" do siatki trafił w 24. minucie. Wykorzystał wówczas podanie od Alfredo Moralesa, minął golkipera rywali i ze spokojem wykończył akcję.
Polak łącznie wystąpił w 11 spotkaniach ligowych. Jego obecny dorobek to trzy gole i dwie asysty.
Ekipa z Duesseldorfu ostatecznie wygrała 3:0. W 82. minucie wynik spotkania podwyższył Karaman. Tuż przed końcem do siatki trafił zaś Pledl. Dzięki wygranej Fortuna wskoczyła na trzecie miejsce w ligowej tabeli.
Daniel Makarewicz16 Jan 2021 · 13:36
Źródło: twitter/własne