Gol i asysta Karola Świderskiego! Popis polskiego napastnika [WIDEO]

PAOK
PAOK Saloniki wygrał u siebie z Asterasem Trypolis 3:1 (1:0) w meczu 19. kolejki greckiej ekstraklasy. Jedną z bramek dla gospodarzy zdobył Karol Świderski.
Polak wyszedł w podstawowej jedenastce i w 29. minucie otworzył wynik spotkania, wykorzystując sytuację sam na sam. Był to jedyny gol przed przerwą.
W drugiej połowie Świderski zaliczył asystę przy bramce Dimitriosa Pelkasa. Trafienie na 3:0 zanotował Lazaros Lamprou. Goście odpowiedzieli skutecznym uderzeniem Marca Fernandeza w 87. minucie.
Piłkarze z Trypolisu przez niemal pół godziny grali w osłabieniu. Czerwoną kartkę otrzymał Dani Suarez, były obrońca Górnika Zabrze.
Karol Świderski grał do 69. minuty. Zanotował 18 ligowy występ i strzelił 10 gola w tym sezonie.
W tabeli greckiej ekstraklasy PAOK jest liderem z dorobkiem 46 punktów. Zespół z Salonik może jednak stracić prowadzenie na rzecz Olympiakosu Pireus, który ma do rozegrania o jedno spotkanie więcej.
Asteras natomiast jest dwunasty, ma na koncie 18 punktów.