Gol i asysta Wilczka, ale Broendby żegna się z Ligą Europy

brondby.com
Broendby IF uległo u siebie KRC Genk 2:4 (1:2) w rewanżowym meczu ostatniej rundy eliminacji Ligi Europy.
Na stadionie w Kopenhadze w podstawowym składzie gospodarzy wybiegał na murawę Kamil Wilczek. Napastnik reprezentacji Polski płaskim strzałem z pola karnego zdobył przed przerwą kontaktowego gola, a trzynaście minut po zmianie stron, po jego zgraniu głową, do siatki przyjezdnych celnie przymierzył z woleja Szwed Johan Larsson.
Wcześniej wynik konfrontacji otworzył po niespełna kwadransie gry efektownym uderzeniem z dystansu Ukrainiec Rusłan Malinowski. Trzynaście minut przed przerwą podwyższył mocnym strzałem w krótki róg Kongijczyk Dieumerci N'Dongala. Po zmianie stron kapitalnym uderzeniem głową trzeciego gola dla gości strzelił Sebastien Dewaest, a sukces przyjezdnych przypieczętował w sytuacji sam na sam Tanzańczyk Mbwana Samata.
Ostatnie dwadzieścia minut w ekipie z Flandrii grał Jakub Piotrowski. Wilczek został zastąpiony jedenaście minut przed końcem przez Nikolaia Laursena.
Pierwszy mecz tych drużyn zakończył się również przekonującym zwycięstwem drużyny z Belgii 5:2 i to popularne "Smerfy", które wyeliminowały wcześniej także Lecha Poznań, zagrają w fazie grupowej.