Wisła Kraków zdemolowała rywali! Świetny mecz Jakuba Błaszczykowskiego, hat trick Krzysztofa Drzazgi!

Wisła Kraków totalnie zdemolowała rywali w drugiej połowie! Świetny występ Jakuba Błaszczykowskiego!
Marcin Kadziolka / Shutterstock.com
Wisła Kraków wygrała aż 6:2 w wyjazdowym meczu Ekstraklasy z Koroną Kielce, choć po pierwszej połowie było 2:2. Jedną z bramek strzelił Jakub Błaszczykowski.
Gospodarze objęli prowadzenie kwadrans po rozpoczęciu gry. Na listę strzelców wpisał się Vato Arveladze.
Wisła wyrównała za sprawą trafienia Krzysztofa Drzazgi, ale po chwili znów przegrywała, gdyż drugą bramkę zdobył Arveladze.
W 37. minucie do siatki gospodarzy trafił Jakub Błaszczykowski. Pomocnik otrzymał dobre podanie od Vullneta Bashy i oddał strzał z lewej strony pola karnego, posyłając piłkę tuż obok nogi interweniującego Michała Miśkiewicza.
W jednej z ostatnich akcji pierwszej połowy Błaszczykowski mógł zanotować asystę, ale Vukan Savićević nie wykorzystał idealnego podania reprezentanta Polski.
To, co nie udało się przed przerwą, udało się krótko po niej. Jakub Błaszczykowski popisał się świetnym podaniem, które skutecznie wykorzystał Drzyzga.
Chwilę później prowadzenie gości podwyższył Savićević, a po dziesięciu minutach piątą bramkę dla Wisły zdobył Łukasz Burliga. Czwartą po przerwie bramkę dla Wisły zdobył w 80. minucie Drzazga, który tym samym skompletował hat tricka.