Gol Krzysztofa Piątka! Polak naprawił fatalny błąd Rune Jarsteina i dał Herthcie remis z RB Lipsk [WIDEO]

Screen z TV
Krzysztof Piątek wyrównał stan meczu RB Lipsk z Herthą Berlin. Polak wykorzystał rzut karny po faulu na Matheusie Cunhi. Wcześniej fatalny błąd popełnił Rune Jarstein. Spotkanie zakończyło się remisem 2:2.
Bruno Labbadia nie zdecydował się na zmiany w składzie po bardzo udanych derbach Berlina. Oznaczało to, że Krzysztof Piątek rozpoczął starcie na ławce rezerwowych. Goście, którzy po przerwie spowodowanej pandemią wygrali oba mecze, strzelając w nich siedem bramek, świetnie rozpoczęli to spotkanie.
Już w dziewiątej minucie spotkania berlińczycy wyszli na prowadzenie. Z rzutu rożnego dośrodkował Marvin Plattenhardt, a Marko Grujić umieścił piłkę w siatce. Okazję na podwyższenie rezultatu miał Darida, lecz w dobrej sytuacji uderzył obok bramki.
W 24. minucie RB Lipsk wyrównał stan meczu. Gol znów padł po dośrodkowaniu z kornera. Tym razem asystował Christopher Nkunku, a wyrównał Lukas Klostermann.
Do przerwy wynik już się nie zmienił. W drugiej części gry gospodarze zostali znacząco osłabieni. Marcel Halstenberg ostro zaatakował Matheusa Cunhę i wyleciał z boiska za drugą żółtą kartkę.
Gdy wydawało się, że Hertha ruszy do ataku, fatalny błąd popełnił Rune Jarstein. W 68. minucie Norweg przepuścił do bramki strzał Patrika Schicka, choć piłka leciała prosto w niego.
Trzy minuty po golu Schicka na boisku pojawił się Krzysztof Piątek. Polak w 82. minucie doprowadził do wyrównania, wykorzystując rzut karny po faulu na Cunhi.
Ostatecznie RB Lipsk zremisował z Herthą Berlin 2:2. "Byki" nie wykorzystały więc szansy na wyprzedzenie Borussii Dortmund i awans na pozycję wicelidera w Bundeslidze.
Maciej Pietrasik27 May 2020 · 20:18