Gol Szymona Żurkowskiego w Serie A! Polak zapewnił zwycięstwo w doliczonym czasie gry [WIDEO]

Szymon Żurkowski został bohaterem Empoli. Polak strzelił gola na wagę zwycięstwa z Sassuolo.
24-latek rozegrał w tym sezonie dziesięć spotkań. Dotychczas nie brał jednak udziału przy zdobyciu żadnej bramki.
Dziś jego zespół miał problemy w starciu z Sassuolo. Do przerwy Empoli przegrywało 0:1 po samobójczym trafieniu Lorenzo Tonellego.
W 83. minucie do remisu doprowadził Andrea Pinamonti. Włoski napastnik pewnie wykorzystał rzut karny.
Gdy wydawało się, że mecz zakończy się remisem, w doliczonym czasie gry Żurkowski wpakował piłkę do siatki. Pomocnik wykorzystał zagranie z lewego skrzydła. Piłka po odbiciu od poprzeczki przekroczyła linię bramkową. Był to jego pierwszy gol strzelony w rozgrywkach Serie A.
Empoli wygrało 2:1 i awansowało na dziesiąte miejsce w tabeli. Sassuolo jest dwunaste.
Adam Kłos31 Oct 2021 · 17:07