Gol w końcówce zadecydował! Chorwaci zrewanżowali się Hiszpanii za upokarzającą porażkę [WIDEO]

Oleh Dubyna/Shutterstock
Chorwacja wygrała przed własną publicznością z Hiszpanią 3:2 (0:0) w meczu grupy 4 Dywizji A rozgrywek Ligi Narodów.
Na obiekcie Maksimir w Zagrzebiu aktualni wicemistrzowie świata objęli prowadzenie dziewięć minut po przerwie, kiedy to Andrej Kramarić wykorzystał błąd Sergio Ramosa i pokonał Davida de Geę w sytuacji sam na sam.
Radość gospodarzy nie trwała jednak zbyt długo, bowiem zaledwie dwie minuty później wyrównał z bliska Dani Ceballos, któremu przytomnie zagrywał w polu karnym Isco.
Niespełna kwadrans później podopieczni Zlatko Dalica odzyskali przewagę, gdy po dośrodkowaniu Luki Modrica celnym uderzeniem głową popisał się Tin Jedvaj.
Dwanaście minut przed końcem straty "La Furia Roja" odrobił Sergio Ramos, wykorzystując rzut karny, podyktowany po zagraniu ręką Sime Vrsaljko.
Wicemistrzowie świata pokazali jednak charakter i już w doliczonym czasie gry losy konfrontacji rozstrzygnął Jedvaj, dobijając piłkę z kilku metrów.
Podopieczni Dalica, mimo pierwszej wygranej w tych rozgrywkach, nadal zamykają klasyfikację grupy. Podopieczni Luisa Enrique doznali natomiast drugiej porażki z rzędu, ale przewodzą jeszcze stawce.
O tym, kto zagra w fazie play off, zadecyduje ostatni mecz Anglii z Chorwacją. Remis będzie premiować Hiszpanię, natomiast zwycięstwo jednej, bądź drugiej strony pozbawi ekipę z Półwyspu Iberyjskiego wydawało się wcześniej pewnego awansu.
Jakub Kreśliński15 Nov 2018 · 22:46