Górnik - Jagiellonia: Nowy lider Ekstraklasy! Wynik, składy, gole

Nowy lider Ekstraklasy! Trzy gole Jagiellonii na wyjeździe
Marcin Kadziolka / shutterstock.com
W 9. kolejce LOTTO Ekstraklasy Jagiellonia Białystok wygrała na wyjeździe z Górnikiem Zabrze 3:1. Podopieczni Ireneusza Mamrota zostali nowym liderem.
Białostoczanie już przed spotkaniem wiedzieli, że jeśli w Zabrzu zgarną komplet punktów, obejmą prowadzenie w LOTTO Ekstraklasie. Do przerwy wydawało się, że z tej okazji nie będą potrafili skorzystać, bo to Górnik prowadził 1:0.
Po przerwie Jagiellonia jednak zdominowała gospodarzy, strzeliła trzy gole i wygrała szósty raz w tym sezonie. Dzięki temu białostoczanie mają już 19 punktów i o jeden wyprzedzają Lechię Gdańsk.
Górnik natomiast wciąż nie potrafi wygrać na własnym boisku. Podopieczni Marcina Brosza u siebie wywalczyli tylko 3 punkty na 15 możliwych. W całej lidze gorsza jest tylko Wisła Płock.
Zabrzanie w tabeli są na dwunastej pozycji z dorobkiem 8 punktów. Od strefy spadkowej dzielą ich już tylko dwa "oczka".
* * * * * *

Tak padły bramki:

1:0 Igor Angulo 3'

Jesus Jimenez zagrał ponad obrońcami gości do Igora Angulo, a Hiszpan w swoim stylu mocnym strzałem w długi róg pokonał Mariana Kelemena.
1:1 Roman Bezjak 54'

Z lewej strony dośrodkował Guilherme, a Roman Bezjak na piątym metrze był sprytniejszy i szybszy zarówno od obrońców Górnika jak i Tomasza Loski. Pomocnik gości skierował pewnie piłkę do siatki.
1:2 Arvydas Novikovas 62'

Bezjak przerzucił na prawą stronę do Novikovasa. Litwin miał dużo miejsce, zszedł do środka i oddał strzał, przy którym lepiej mógł zachować się Loska.
1:3 Przemysław Frankowski 89'

Przemysław Frankowski ruszył lewą stroną do ataku, zagrał na jeden kontakt z Bezjakiem i znalazł się w sytuacji na sam z bramkarzem Górnika. Całą akcję wykończył precyzyjnym strzałem.
* * * * * *

Piłkarz meczu: Roman Bezjak

Brał udział we wszystkich akcjach bramkowych gości. Pierwszy gol był jego autorstwa, a przy dwóch kolejnych asystował.
Kamil Kaczmarek23 Sep 2018 · 20:01