Górnik Zabrze rozgromił cypryjskiego rywala

asinfo.
W meczu sparingowym rozegranym na Cyprze Górnik Zabrze wygrało wysoko z MS Anagennissi Derynias 8:0. Dla zespołu z LOTTO Ekstraklasy było to pierwsze zimowe spotkanie kontrolne.
Trener Marcin Brosz podzielił swoich zawodników na dwie różne jedenastki, większość z zawodników rozegrała po 45 minut.
Skutecznością błysnął Jesus Imaz, który strzelił trzy gole, wszystkie w odstępie ośmiu minut. W pierwszym meczu w barwach Górnika premierowe trafienie zaliczył również pozyskany zimą Walerian Gwilia.
Pozostałe bramki dla zabrzan zdobyli: Szymon Żurkowski, Przemysław Wiśniewski, Kamil Zapolnik oraz Kacper Michalski.

Anagennissi Derynias to siódmy zespół drugiej ligi cypryjskiej.
* * * * * *

Górnik Zabrze - MS Anagennissi Derynias 8:0 (5:0)

Bramki: Żurkowski 6, Jimenez 10, 14, 18, Gwilia 29, Wiśniewski 78, Zapolnik 79, Michalski 85.
Górnik Zabrze (I połowa): Chudy (30. Daniel Bielica) - Wolniewicz, Suarez, Bochniewicz, Koj - Jimenez, Matras, Smuga, Żurkowski, Gwilia - Angulo.
Górnik Zabrze (II połowa): Bielica (60. Tomasz Loska) - Michalski, Wiśniewski, Matuszek, Gryszkiewicz - Urynowicz, Ambrosiewicz, Nowak, Wolsztyński, Liszka -Zapolnik (87. Kiklaisz).