Nadchodzące
Ważne
Koniec
W trakcie
Nadchodzące

Gorzkie słowa Malarza: Może polska piłka jest po prostu słaba, a my tylko czarujemy, że jesteśmy potęgą

Arkadiusz Malarz
Źródło zdjęcia: Marcin Kadziolka/Shutterstock

Legia Warszawa skompromitowała się wczoraj w Lidze Europy, odpadając z Dudelange. Arkadiusz Malarz po meczu miał do przekazania wiele gorzkich słów.

- W pierwszej połowie daliśmy im uwierzyć, że mogą coś zrobić i zrobili. Dwa nasze błędy i tracimy bramkę. Później strzelamy kontaktową. W drugiej połowie kontrolujemy grę, ale to za mało. Strzelamy tylko jedego gola, który pozbawia nas wszystkiego, marzeń, złudzeń. Wstyd i upokorzenie. Tak, czuję się upokorzony, chciałbym zapaść się pod ziemię... ale tak się nie da. Staraliśmy się, ale to za mało. To nic nie dało. Nie ma pucharów - powiedział polski golkiper cytowany przez oficjalną stronę klubu.

- Byliśmy przekonani, ja nigdy nie rzucam słów na wiatr i nie staram się wymądrzać, wierzyłem, wszyscy wierzyliśmy w to, że potrafimy awansować. Przyjechaliśmy tutaj z myślą, żeby awansować i staraliśmy się robić wszystko, ale zabrakło tego gola. Zabrakło chyba koncentracji w pierwszej połowie, gdzie straciliśmy te dwie bramki. W pierwszym meczu zabrakło też zaangażowania i tak jak powiedziałem, nie ma pucharów - dodał.

- Trener powiedział nam w przerwie, żebyśmy dążyli do strzelenia gola, że strzelimy i że wygramy. Z szatni wychodziliśmy pełni optymizmu. Wiedzieliśmy, że strzelimy. Chcieliśmy to zrobić jak najszybciej, ale nie udawało nam się to. Gola strzeliliśmy później i tego czasu nam zabrakło, ale powinniśmy ten mecz rozstrzygnąć już u siebie. I tyle. Powinniśmy tu przyjechać na spokoju - przyznał Arkadiusz Malarz.

- Może nasza piłka jest po prostu słaba i staramy się czarować, że jestesmy potęgą, że nasza reprezentacja fajnie gra, że piłka klubowa fajnie wygląda? Może tak naprawdę inni idą do przodu, a my stoimy? Może to jest to, a może to my znowu daliśmy ciała. Wydaje nam się, że możemy wygrać, że przeciwnik nam nic nie zrobi, a okazuje się inaczej. To bardzo boli - zakończył zawodnik Legii.

Źródło: legia.com
Wszystkie

Sportbuzz

Dyskusja

94
18 sie 2018 | 23:12
0
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
Serio ????
To jeszcze w lidze wygrajcie . Zawodowi piłkarze!!!
18 sie 2018 | 21:03
+1
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
Polska piłka jest słaba, a jak czarujecie to wszyscy na świecie zobaczyli panie Malarz. Trochę powagi piłkarze ( kopacze )
18 sie 2018 | 14:16
(Edytowany)
Problem jest w tym że piłką zajmują się ludzie kupują klub którzy sami nie potrafią ocenić w jakim kierunku zmierza zespól swoją grą. Właściciel klubu powinien rozumieć takie proste fakty że jak podczas meczu piłkarze mają w dużym procencie straty przy podaniach, biegają wolniej od przeciwnika, wykazują zmęczenie pod koniec meczu i mają trudności z trafieniem w bramkę z 10 metrów, to na bank trener się obija, albo się nie zna na swojej robocie. Nie ma złych piłkarzy są tylko źle nauczeni. Technika, podstawy gry, dobry strzał to fundament gry na każdym poziomie ligowym. Messi, Ronaldo itd. to piłkarze którzy mają coś więcej, a nazywa się to talentem.
W tym elemencie Polska jest do tyłu. W innych jest do tyłu nie ze względu na kulawych zawodników ale na słabych, mało inteligentnych i prosto myślących trenerów. Jeżeli Piłkarze są dobrze przygotowani to nawet z rozwaloną taktyką są w stanie wygrywać. W ostatnim meczy gdyby chociaż jeden z wymienionych elementów podstawy piłkarskiego fachu był na właściwym poziomie to Legia przeszła by dalej. Koniec gry w pucharach nastąpił by wtenczas kiedy przeciwnik narzuciłby wymóg gry na poziomie wysokiej jakości piłkarskiego rzemiosła. Puchary wygrywają zespoły w których o technika nie jest czymś o czym można dyskutować, to norma. Ilość talentów w zespole czyli myślenie decyduje o wygranej.
+2
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
Problem jest w tym że piłką zajmują się ludzie kupując klub którzy sami nie potrafią ocenić w jakim kierunku zmierza zespól swoją grą. Właściciel klubu powinien rozumieć takie proste fakty że jak podczas meczu piłkarze mają w dużym procencie straty przy podaniach, biegają wolniej od przeciwnika, wykazują zmęczenie pod koniec meczu i mają trudności z trafieniem w bramkę z 10 metrów, to na bank trener się obija, albo się nie zna na swojej robocie. Nie ma złych piłkarzy są tylko źle nauczeni. Technika, podstawy gry, dobry strzał to fundament gry na każdym poziomie ligowym. Messi, Ronaldo itd. to piłkarze którzy mają coś więcej, a nazywa się to talentem.
W tym elemencie Polska jest do tyłu. W innych jest do tyłu nie ze względu na kulawych zawodników ale na słabych, mało inteligentnych i prosto myślących trenerów. Jeżeli Piłkarze są dobrze przygotowani to nawet z rozwaloną taktyką są w stanie wygrywać. W ostatnim meczu gdyby chociaż jeden z wymienionych elementów podstawy piłkarskiego fachu był na właściwym poziomie to Legia przeszła by dalej. Koniec gry w pucharach nastąpił by wtenczas kiedy przeciwnik narzuciłby wymóg gry na poziomie wysokiej jakości piłkarskiego rzemiosła. Puchary wygrywają zespoły w których technika nie jest czymś o czym można dyskutować, to norma. Ilość talentów w zespole czyli myślenie decyduje o wygranej.
18 sie 2018 | 08:39
+4
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
Dla mnie jest usprawiedliwiony nikt mu nie powiedzial myśl że jak się wierzy że się wygra to tak się staje jest przekonany bidok że.wiara.czyni cuda . Nie wiedział że są do tego umiejętności , walka ,zaangażowanie potrzebne . ????
18 sie 2018 | 14:02
0
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
Wiara czyni cuda, ale jak gra jedenastu a wierzy tylko jeden to cudu na pewno nie będzie. Cud nie może zaistnieć wbrew temu co chce większość. Większość czego chciała tego dokonała. Bo nikt mi nie wmówi że chcieli awansować bo grali żeby temu zapobiec.
18 sie 2018 | 03:53
-5
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
Pierdoli jak dzieciak. Tlumaczy sie bo sie zblaznil, oszukujac kibicow. Nalezy mu sie za to najwiekszy wpierdol od kiboli. Tylko winny sie tlumaczy.
17 sie 2018 | 23:35
+1
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
No co powiedział prawdę jak nic a patrząc wprzód nie widzę rozwoju polskiej piłki bo bo spadku nie widzę bo niżej chyba nie da się upaść
18 sie 2018 | 00:05
+1
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
*spadku nie widzę bo niżej chyba nie da się upaść
18 sie 2018 | 18:11
0
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
sa gorsze ligi ale fakt Polska pilka nie ma przyszłosci
17 sie 2018 | 19:27
0
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
Ale bzdury.
17 sie 2018 | 17:44
+17
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
"Może nasza piłka jest po prostu słaba i staramy się czarować, że jesteśmy potęgą, że nasza reprezentacja fajnie gra, że piłka klubowa fajnie wygląda? Może tak naprawdę inni idą do przodu, a my stoimy" - tyle wystarczy w tym temacie...
17 sie 2018 | 15:35
Komentarz usunięty
Komentarz usunięty
17 sie 2018 | 17:51
+9
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
Debilu, chcesz wrócić do systemu totalitarnego, bo w ówczesnych czasach polska kadra grała dobrze?
Pomyśl czasem, pochyl się nad ofiarami komunizmu, posłuchaj starego może ma coś do powiedzenia w tej kwestii, poczytaj historię o zbrodniach i nie pleć głupot.
17 sie 2018 | 20:53
(Edytowany)
No debil, bo inaczej go nazwać nie można.
+6
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
No debil, bo inaczej go nazwać nie można. Zandberg wielki lbie to Ty?
18 sie 2018 | 02:17
+13
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
Polska byla potega , bo pilkarzom chcialo sie grac. Nie przejmowali sie tym , ze sie spoca I chcieli sie pokazac . Tym drewnom z Warszawy wystarczy ze beda mieli kase za mandaty za zle parkowanie , zel do wlosow I po dziewce na kazdym ramieniu . Powstaje pytanie gdzie sa ojcowie tych dziewczynek?
17 sie 2018 | 15:01
+7
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
Jeśli Malarz ma rozum i godność, jest mu naprawdę wstyd to niech na przyszłość oszczędzi swoich komentarzy. Po porażce z Trnavą w pierwszym meczu mówił, że na pewno awansują, teraz po pierwszym meczu z Dudelange jeszcze mocniej twierdził, że awansują. Na jakiej podstawie? Czy to pycha, pewność siebie, głupota, megalomania? Rzeczywistość brutalnie zweryfikowała poziom Legii. Polska piłka słaba? Na pewno tak ale nie mieszałbym w kompromitację Legii wszystkich. Lech i Jaga miały niezłych rywali z Belgii, a Legia? Legia jest aktualnie bardzo słaba więc niech Arek ma świadomość niskiej wartości zespołu i starannie dobiera słowa przed następnymi meczami. Mam nadzieję, że otworzyły mu się oczy. Legii już nikt się nie boi, to Legia powinna się bać wszystkich.
17 sie 2018 | 15:00
(Edytowany)
Bo taka jest prawda, Polska piłka jest i od zawsze była słaba w porównaniu do innych krajów. Dlatego nie rozumiem ciągłego jarania się i liczenia na nie wiadomo co w tym sporcie w naszym kraju. Zamiast inwestować w inne sporty, w których mamy potencjał na duże sukcesy, to ciągle wyrzuca się miliony na ten piłkarski szrot i nawet porażki z mistrzami Litwy, Azerbejdżanu, czy Luksemburga nie potrafią głupim ludziom otworzyć oczu. Co z tego, że nasi się ciągle kompromitują w klubowej i reprezentacyjnej piłce, jak potem i tak będą stadiony pełne, wygrają kilka meczy z jakimiś ogórkami i znowu się zacznie spuszczanie nad polską piłką, ale w swoim czasie rzeczywistość wróci na swoje miejsce. I dalej nasze podatki będą szły na gówniany sport, w którym o sukcesach możemy jedynie pomarzyć i który od wielu lat, mimo wielu inwestycji w systemy szkolenia młodzieży i obiekty sportowe stoi w jeszcze gorszym miejscu niż 10 i 20 lat temu. I to wina głupich polskich kibiców, którzy dzisiaj się śmieją, wyzywają i wyszydzają polskie zespoły, a za miesiąc będą pierwsi z szalikiem i burgerem na stadionie i znowu się zacznie pompowanie jakichś baloników, które później jak zawsze pękną... i tak w kółko do usranej śmierci.
+9
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
Bo taka jest prawda, Polska piłka jest i od zawsze była słaba w porównaniu do innych krajów. Dlatego nie rozumiem ciągłego jarania się i liczenia na nie wiadomo co w tym sporcie w naszym kraju. Zamiast inwestować w inne sporty, w których mamy potencjał na duże sukcesy, to ciągle wyrzuca się miliony na ten piłkarski szrot i nawet porażki z mistrzami Litwy, Azerbejdżanu, czy Luksemburga nie potrafią głupim ludziom otworzyć oczu. Co z tego, że nasi się ciągle kompromitują w klubowej i reprezentacyjnej piłce, jak potem i tak będą stadiony pełne, wygrają kilka meczy z jakimiś ogórkami i znowu się zacznie spuszczanie nad polską piłką, ale w swoim czasie rzeczywistość wróci na swoje miejsce. I dalej nasze podatki będą szły na gówniany sport, w którym o sukcesach możemy jedynie pomarzyć i który od wielu lat, mimo wielu inwestycji w systemy szkolenia młodzieży i obiekty sportowe, stoi w jeszcze gorszym miejscu niż 10 i 20 lat temu. I to wina głupich polskich kibiców, którzy dzisiaj się śmieją, wyzywają i wyszydzają polskie zespoły, a za miesiąc będą pierwsi z szalikiem i burgerem na stadionie i znowu się zacznie pompowanie jakichś baloników, które później jak zawsze pękną... i tak w kółko do usranej śmierci.
17 sie 2018 | 18:03
+10
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
Nie bez powodu piłka nożna jest najpopularniejszym sportem na świecie. Sory, ale wielu osób nie obchodzi to czy jacyś lekkoatleci zdobędą medale czy nie. Ja oczywiście pogratuluję jeżeli jakiś Polak wygra coś na mistrzostwach, ale nie interesuję się tymi sportami, więc nie budzi to we mnie emocji. Dlatego też nie pójdę sobie na jakąś diamentową ligę. W sporcie chodzi o emocje. Większość ludzi kocha piłkę i tyle. Nie zmienisz tego. Po drugie absolutnie mylisz się odnośnie szkolenia i inwestycji w nie. Myślisz pewnie, że my jesteśmy jacyś wybrakowani genetycznie i dlatego gramy słabo w piłkę. Tyle, że tak nie jest. Piłka nożna jest akurat jednym z nielicznych sportów, gdzie twoje warunki fizyczne cie nie skreślają na starcie. Możesz być niski, wysoki, średni, wątły lub umięśniony. Nie możesz być tylko gruby. Twoje pochodzenie (bogata czy biedna rodzina) nie ma specjalnie znaczenia. Ale w futbolu duże znaczenie ma wyszkolenie TECHNiCZNE. Jest to absolutna podstawa do gry w piłkę na wysokim poziomie. Piłkarze w Polsce tych umiejętności nie posiadają. Dlaczego? Bo nie ma przymusu prowadzenia szkółek z odpowiednią infrastrukturą i, przede wszystkim, odpowiednią kadrą trenerską. Państwo jedynie buduje orliki, bo najwięcej jest ludzi uprawiających ten sport ( amatorsko lub półprofesjonalnie). Ale w przeciwieństwie np. do Niemców, państwo nie współpracuje z PZPN - em, by współfinansować budowę porządnych boisk pod warunkiem odpowiednich zmian w szkoleniu. Oczywiście inicjatywa powinna wyjść od PZPN ( co się nigdy nie stanie), ale wiesz mi, że Ty jedynie sponsorujesz budowę drobnych boisk, użytkowanych przez amatorów i półamatorów. Tych ma futbol w Polsce najwięcej. Zapewne, gdyby to biegi na 60 metrów były najpopularniejsze, państwo budowało by bieżnie. Bo państwu powinno zależeć na zdrowym trybie życia jego obywateli, a propagowanie uprawiania sportów i budowa odpowiednich ośrodków ( sportowych) są tutaj kluczowe.
17 sie 2018 | 20:05
(Edytowany)
Z prawie wszystkim się zgadzam oprócz jednego. W Polsce już wielokrotnie słyszałem ( i byłem świadkiem kilku takich sytuacji na szczeblu lokalnym , że robią karierę nie Ci najlepsi i najbardziej utalentowani tylko Ci których rodziców STAĆ. W Brazylii dzieciaki malują ulicę, klepią biedę i grywają w piłkę lokalnie a na drugi dzień mogą zarabiać miliony bo ktoś dostrzeże ich talent. W Polsce podobno jak nie masz szmalu to kariery nie zrobisz bo ja ze wszystkim, wezmą tego co zapłaci więcej.
+2
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
Z prawie wszystkim się zgadzam oprócz jednego. W Polsce już wielokrotnie słyszałem ( i byłem świadkiem kilku takich sytuacji na szczeblu lokalnym) , że robią karierę nie Ci najlepsi i najbardziej utalentowani tylko Ci których rodziców STAĆ. W Brazylii dzieciaki malują ulicę, klepią biedę i grywają w piłkę lokalnie a na drugi dzień mogą zarabiać miliony bo ktoś dostrzeże ich talent. W Polsce podobno jak nie masz szmalu to kariery nie zrobisz bo ja ze wszystkim, wezmą tego co zapłaci więcej.
17 sie 2018 | 14:59
+3
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
"Może polska piłka jest po prostu słaba, a my tylko czarujemy, że jesteśmy potęgą"

Jakie MY? No chyba jedynie kibice Legii mają wysokie mniemanie bo przecież zdobyli mistrza Polski to Legiunia jest potęgą? Śmiech na sali, od x lat każdy mówi ze Ekstraklasa jest beznadziejna a zdobycie mistrza nie jest wielkim wyczynem tylko jest się "najlepszym z beznadziejnych". Jeśli on sądził że są potęgą bo fartem ugrali mistrza w tamtym sezonie to tylko pogratulować EGO :)
17 sie 2018 | 14:50
+1
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
Malarz nie pierdziel o słabej Polskiej piłce tylko stwierdź prawdę że Legia jest na dnie. Wiele klubów z Ekstraklasy by rozjechało tych z Luksemburga. Po prostu nie zauważyłeś że kluczem do wygrania z nimi było zwykłe bieganie a nie stanie w miejscu?. Jak zaczęliście biegać to oni się skulili. Ale do tego biegania trzeba było jeszcze ruszyć głową i nie walić na oślep piłką. A jak wznieśliście się na wyżyny intelektualne i oświeciło was że gra w piłkę polega na podawaniu jej do kolegi z zespołu to trzeba było chcieć podać dokładnie, a nie machać nogami w stronę piłkę żeby się kopnęło i poleciało gdzieś tam gdzie chyba jest kolega z zespołu. Mączyński uciekł z Wisły mając świetną formę, Carlitos też tak zrobił. Mączyński teraz to model Rasiak 2.0 Choć skrzywdzę Rasiaka bo chu... to on raczej nie grał. Carlitos dopiero się przekona jakim gwiazdorem będzie w Legii. :-))) Już gra poniżej tego co prezentował w Wiśle.
17 sie 2018 | 14:14
-2
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
W maju myślałem że gorzej niż Lech już się skompromitować nie da ale na szczęście jest legia :D uff
17 sie 2018 | 14:12
+2
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
Raczej inni idą do przodu ,a my cofamy się
17 sie 2018 | 14:00
+16
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
kompromitcja będzie jak legia znowu wygra ligę
17 sie 2018 | 12:42
+2
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
Ja sie zastanawiam dlaczego Hamalainen ktory jest jednym z najlepszych pomocnikow o ile nie najlepszym nie graw pierwszym skladzie? Czy Legia to jest prawdziwy "Legion" czy grupka partyzantow ktora akurat zbiegla sie z lasu? Za duzo przypadku w tym wszystkim zupalnie tak jak bylo na mundialu...
17 sie 2018 | 12:18
(Edytowany)
jak za Legią nie przepadam , i mógłbym pocisnąć ,tak ten gość się w tańcu nie pierdoli i mówi jak wygląda nasza kopana bez owijania w bawełnę, i za to Go szanuję...Jeśli jednak inni idą do przodu, to nam wypadałoby chociaż truchtać za tym najlepszymi...A nas już kurwa takie potęgi jak Luksemburg powoli dogania, dramat
+7
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
jak za Legią nie przepadam , i mógłbym pocisnąć ,tak ten gość się w tańcu nie pierdoli i mówi jak wygląda nasza kopana bez owijania w bawełnę, i za to Go szanuję...Jeśli jednak inni idą do przodu, to nam wypadałoby chociaż truchtać za tym najlepszymi...A nas już kurwa takie potęgi jak Luksemburg powoli doganiaiają, dramat
17 sie 2018 | 14:16
-5
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
Szanujesz go bo stwierdził fakt ? Piłkarze dali ciała na całej lini i cokolwiek by nie powiedzieli po meczu to i tak są autorami największej kompromitacji w historii polskiej piłki klubowej i tu nie ma za co ich szanować.
17 sie 2018 | 12:08
+4
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
A może z naszą piłką jest podobnie jak z wieloma rzeczami "po naszemu"? Albo jest fantastycznie albo beznadziejnie, nie ma czegoś stabilnego na średnim albo dobrym poziomie.
17 sie 2018 | 11:43
-3
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
Areczku masz Honor Warszawiaka ? To zarzadaj obniczki placy za takie wyniki i pokasz klase !!!
17 sie 2018 | 11:41
+6
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
Jakos mi go nie szkoda jak sobie przypomne jego wypowiedzi to ? ? nie moge teraz jak juz przegrali wszystko i nie ma co powiedziec to w sobie błedy widzi a tydzien temu co innego mowil.
17 sie 2018 | 11:32
+5
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
Za dużo pewności siebie .... tak było z Niemcami na mistrzostwach tak było również z Polakami i tak również było z Legia ..... na boisko wychodzi sie grać w piłkę a nie dla formalności .... pozdrawiam
17 sie 2018 | 12:18
+5
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
Tylko że ta pewność siebie u Niemców to była akurat ich argumentem bo grali dobrze i w każdym meczu przeważali tylko nie wpadalo, a jeszcze porównać ich z legia...
17 sie 2018 | 11:29
+23
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
Bardzo żałuję, że takiego czegoś nie można zrobić teraz. Ale skoro Malarz mówi, że są słabi, to powinni też słabo zarabiać. 6 tys m/c. W każdej pracy jak słabo pracujesz to słabo zarabiasz proste. Niestety nie jest to możliwe, ze względów zapisów, a konkretniej braku takiego zapisu w kontrakcie pozwalającego obciąć gażę takiego słabego kopacza.
17 sie 2018 | 12:05
(Edytowany)
Nie wiem czy są odpowiednie zapisy w kontraktach, które umożliwiałyby obniżkę pensji piłkarzom, ale takie powinny być. Występuje prosta, bezpośrednia zależność pomiędzy tym ile można zapłacić pracownikom, a tym jakie firma uzyskuje wyniki. Pieniądze nie przychodzą do klubu znikąd np. od dobrej cioci unii /co to komuś zabierze żeby inne prezent sprawić/. Gdy się nie gra meczów w pucharach to nie ma za to kasy i to dużej kasy. Za samo kopanie w lidze to jedynie na waciki wystarczy i to cienkie.
Oglądałem wczoraj w bólach i z niesmakiem żenujące popisy legionistów /na przemian mecz Lecha podglądałem/ i byłem zdruzgotany. Oni wyglądali jak po weselu do rana.
Nie oglądam meczów polskiej ligi od lat, a jedynie śledzę występu w pucharach gdy jakaś drużyna zaskoczy i awansuje. Z jakiego powodu nie oglądam, a no właśnie z powodu takiego grania jakie pokazała wczoraj Legia, ale nie tylko, bo także Lech i Jaga się wczoraj popisały umiejętnościami.
Szkoda czasu na to dziadostwo.
Nie wiem czy to jest tylko sprawa braku sponsorów i dużych pieniędzy na odpowiedniej klasy piłkarzy. PZPN chyba ma jakieś możliwości wpływania na to co się w klubach dzieje? Nie można reagować gdy na arenie europejskiej kompromitujemy się od lat. Polska piłka klubowa jest na samym dnie. Gdy mistrz Polski przegrywa z mistrzem Luksemburga i nie przypadkowo, ale zasłużenie w dwumeczu to pora albo zgasić światło i się rozejść albo zrobić rewolucję.
+7
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
Nie wiem czy są odpowiednie zapisy w kontraktach, które umożliwiałyby obniżkę pensji piłkarzom, ale takie powinny być. Występuje prosta, bezpośrednia zależność pomiędzy tym ile można zapłacić pracownikom, a tym jakie firma uzyskuje wyniki. Pieniądze nie przychodzą do klubu znikąd np. od dobrej cioci unii /co to komuś zabierze żeby inne prezent sprawić/. Gdy się nie gra meczów w pucharach to nie ma za to kasy i to dużej kasy. Za samo kopanie w lidze to jedynie na waciki wystarczy i to cienkie.
Oglądałem wczoraj w bólach i z niesmakiem żenujące popisy legionistów /na przemian mecz Lecha podglądałem/ i byłem zdruzgotany. Oni wyglądali jak po weselu do rana.
Nie oglądam meczów polskiej ligi od lat, a jedynie śledzę występy w pucharach gdy jakaś drużyna zaskoczy i awansuje. Z jakiego powodu nie oglądam, a no właśnie z powodu takiego grania jakie pokazała wczoraj Legia, ale nie tylko, bo także Lech i Jaga się wczoraj popisały umiejętnościami.
Szkoda czasu na to dziadostwo.
Nie wiem czy to jest tylko sprawa braku sponsorów i dużych pieniędzy na odpowiedniej klasy piłkarzy. PZPN chyba ma jakieś możliwości wpływania na to co się w klubach dzieje? Nie można nie reagować gdy na arenie europejskiej kompromitujemy się od lat. Polska piłka klubowa jest na samym dnie. Gdy mistrz Polski przegrywa z mistrzem Luksemburga i nie przypadkowo, ale zasłużenie w dwumeczu to pora albo zgasić światło i się rozejść albo zrobić rewolucję.
17 sie 2018 | 12:53
0
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
Pełna zgoda co do Twoich słów. Wiem z autopsji że nie ma takich zapisów w kontraktach piłkarzy, bowiem pracowałem w kancelarii prawnej, która oceniała kontrakty piłkarskie, pod względem prawnym (co prawda nie na poziomie ekstraklasy, ale 1-2 ligi) i w żadnym nie ma zapisu to gwarantującego (są, tylko za inne działania, bądź zaniechania, ale to związane jest z niesubordynacją piłkarza, głównie po za boiskiem itp.). Co do samej kompromitującej gry - nie ma i długo nie będzie, bowiem menadzerowie się nie zgodzą na takie zapisy, a aneksów do umowy też nie można jak wiadomo zawrzeć do kontraktu, jak się sam zainteresowany piłkarz nie zgodzi i wpadamy w błędne koło.

Pamiętam jak Wisła odpadła z Levadią. Ówczesny zarząd Wisły z prezesem Cupiałem na czele, groził że pojedzie zawdokim po pensji. Na czczym gadaniu się skończyło. Jedyne co zrobili to zamrozili im o pół roku, wypłatę premii za mistrzostwo, tylko dlatego, że wynikało to z umowy z radą druzyny wcześniej, jeszcze przed zdobyciem mistrzostwa przez Wisłę wtedy (klub miał na zapłatę pół roku od uzyskania mistrzostwa - nie dostali w czerwcu, tylko w grudniu, bo im umowy pozwalały). Ot wielka mi kara, nawet po podstawowej pensji i meczówkach im nie obcieli. A skoro kontrakty są tak skonstruowane że bazową pensję niczym nie uzależnioną mają dużą (50-100 tys). A jedynie niektóre zapisy podbijają kontrakt max o 50%-75%, to oni nie będą umierać za klub i gryźć trawy, bo i tak sporo zarobią.

Co ambitniejszy i tak wyjechał na Zachód, grać na innym poziomie, a miernoty co zostały mają w nosie to, gdzie graja.

Jedynie jakby kibice im pokazali że mają ich w dupie (koniec przyśpiewek ich gloryfikujących, koniec klepania po plecach na mieście i śpiewania im czy wygrywasz czy nie, mogłoby ich zmotywować), a póki tego nie ma dolce vita wraca. Media z tydzień po piszą że wstyd i wracamy do punktu wyjścia, czyli do miernoctwa.
17 sie 2018 | 10:40
+44
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
Lech i Jaga by z nimi nie przegrała
17 sie 2018 | 11:40
-3
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
No właśnie. Mi to Jaga zaimponowała bo najwięcej pokazała na tych eliminacjach.......................... ale PSG to by przejechało tego mistrza Luksemburga, nie??
17 sie 2018 | 12:27
-2
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
No z 8-0 by było
17 sie 2018 | 15:25
Komentarz usunięty
Komentarz usunięty
17 sie 2018 | 10:20
+24
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
Od dziś na polskich stadionach w meczach z Legia. Legia! Co! Luxemburg!
17 sie 2018 | 15:26
Komentarz usunięty
Komentarz usunięty
17 sie 2018 | 10:12
(Edytowany)
ale, panie Malarz (to nazwisko czy zawód? bo w Luksemburgu grają taksówkarze, kasjerzy, szewcy) dokopiecie Cracovii i znowu będzie "Legia Miszcz"i pindolenie, że "forma przyszła za późno.
+59
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
ale, panie Malarz (to nazwisko czy zawód? bo w Luksemburgu grają taksówkarze, kasjerzy, szewcy) dokopiecie Cracovii i znowu będzie "Legia Miszcz"i pindolenie, że "forma przyszła za późno".
17 sie 2018 | 10:12
+22
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
"Może"? LOL. Dopiero teraz się zorientował?
17 sie 2018 | 10:11
(Edytowany)
Żygam już tymi jebanymi kopaczami tak jak posłami...
Niech sie przyznają ,ze nie chce im się grać , ze są slabi i niech zrobią miejsce młodym..
Ale my mamy syf w tym kraju - od rządu to sportu (nie jestem za po/psl/zydo-komuna)
+14
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
Żygam już tymi jebanymi kopaczami tak jak posłami...
Niech sie przyznają ,ze nie chce im się grać , ze są slabi i niech zrobią miejsce młodym..
Ale my mamy syf w tym kraju - od rządu do sportu (nie jestem za po/psl/zydo-komuna)
17 sie 2018 | 10:08
(Edytowany)
Może częściowo odpowiem dlaczego polska piłka jest na dnie... Mój syn gra w juniorach młodszych w małym klubie ..w zeszłym roku weszli w ligę.. Na jednym z meczy spotkałem się z kolegą.. Okazało się że pracuje w wojewódzkim ZPN jako spec od rekrutacji talentów... W naszej drużynie jest jeden świetny chłopaczek (niestety nie mój syn) pytam dlaczego wzięli do kadry województwa totalną łajze a nie tego dobrego... Odpowiedź...bo ojciec tamtej łajzy zna się z prezesem... I właśnie tacy zawodnicy potem grają... A talenty pracują w hutach czy tam układają kostkę brukową...Bo nie ma ich kto promować...
+153
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
Może częściowo odpowiem dlaczego polska piłka jest na dnie... Mój syn gra w juniorach młodszych w małym klubie ..w zeszłym roku weszli w ligę.. Na jednym z meczy spotkałem się z kolegą.. Okazało się że pracuje w wojewódzkim ZPN jako spec od rekrutacji talentów... W naszej drużynie jest jeden świetny chłopaczek (niestety nie mój syn) pytam dlaczego wzięli do kadry województwa totalną łajze a nie tego dobrego... Odpowiedź...bo ojciec tamtej łajzy zna się z prezesem... I właśnie tacy zawodnicy potem grają... A talenty pracują w hutach czy tam układają kostkę brukową...Bo nie ma ich kto promować...
17 sie 2018 | 10:14
+114
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
tak jest nie tylko w piłce, tak jest wszędzie
17 sie 2018 | 15:28
Komentarz usunięty
Komentarz usunięty
17 sie 2018 | 18:30
0
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
rzecz w tym, że nie muszą na nich głosować, prezes ustala listę. Taka ci u nas demokracja, że można być w sejmie nawet bez głosów wyborców a można się nie załapać mając kilkadziesiąt tysięcy
17 sie 2018 | 11:16
0
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
I właśnie dlatego państwo polskie zamiast pakować kasę z naszych podatków (poprzez spółki skarbu państwa) w kluby Ekstraklapy (które za tą kasę sprowadzają głównie odpady z zagranicy) powinno zainwestować w stworzenie kilku Narodowych Akademii Piłkarskich, gdzie za darmo (tak jak w każdej innej szkole publicznej) mogłaby trenować utalentowana młodzież, szczególnie jeśli pochodzi z niezamożnej rodziny, i nie ma bogatego tatusia, który "pomoże" w karierze. No, ale by to zrealizować, wpierw do władzy musiałyby się dorwać opluwane na każdym kroku "lewaki". Mówię tu o autentycznych lewakach (radykalnej lewicy społecznej) czyli klimaty Partii Razem itd. Kaczyści póki co wyrzucają naszą kasę w błoto.
17 sie 2018 | 15:31
Komentarz usunięty
Komentarz usunięty
17 sie 2018 | 13:04
+3
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
Żeby mieć jakąkolwiek młodzież to najpierw trzeba zainwestować w technologię(sprzęty itd.) oraz w szkolenie trenerów..A nie wy myślicie,że weźmy młodzika z podwórka i od razu będą wygrywać tak to nie działa moi mili.
17 sie 2018 | 15:09
+2
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
Bolesna prawda...
17 sie 2018 | 10:03
+39
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
hej, a pamiętacie jak rok temu się pocieszaliśmy, że nie może być już gorzej z piłką klubową w Polsce :P?
17 sie 2018 | 13:06
+5
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
Za rok będzie jeszcze gorzej.
17 sie 2018 | 09:50
+24
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
"Zobaczycie że przejdziemy ten Luxemburg..."-Arkadiusz Malarz 09.08.2018.Kurtyna. :D:D:D:D:D
17 sie 2018 | 09:44
+36
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
Nagle się ocknął. Takie ligi jak Kazachska czy Azerska nam odskoczyły. To jest wstyd, ale taka jest prawda. Jeszcze 15 lat temu byśmy ich tłukli i patrzyli czy puchnie, a teraz to oni regularnie grają w europejskich pucharach, a nasze zespoły się szczycą z mistrzostwa polski. My nie gońmy zachodnich lig, my spróbujmy zrównać się z bałkanami i ligami znad Morza Czarnego. Ostatnie lata zarządy klubów przespały. Zamiast rozwijać szkółki piłkarskie, infrastrukturę, to sprowadzamy zagranicznych trenerów, bo są trendy. Jedynym trenerem Legii zza granicy był Czerczesow.
17 sie 2018 | 09:43
+14
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
Uwaga zaraz wyjdzie Szczęsny i powie że malarz na pierwszego bramkarza xd
17 sie 2018 | 09:41
+13
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
Dobrze że taki pewny awansu był po pierwszym meczu. Zapatrzone w siebie pajace. Zarabiają 10x za dużo a zarząd i trenerzy non stop ściągają jakieś miernoty z zagranicy żeby tylko pseudoprofesjonalbie nazwiskami to wyglądało.
17 sie 2018 | 09:40
(Edytowany)
Wierzyli w awans ale nie byli skoncentrowani w pierwszej połowie haha to ciekawe jak oni wytrzymałoby 8 godzin w pracy jak nie mogą przez 90 być skoncentrowanym:-) a po drugie za dużo wam płacą za ten poziom takie BATE Borysow gra w pucharach w grupie praktycznie regularnie a drużynę mają opartą w 90 procentach na Białorusinach gdzie ich reprezentacja nigdy nic nie osiągnęła trzeba mieć ambicję a nie lansować w mediach
+38
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
Wierzyli w awans ale nie byli skoncentrowani w pierwszej połowie haha to ciekawe jak oni wytrzymaliby 8 godzin w pracy jak nie mogą przez 90 minut być skoncentrowanym:-) a po drugie za dużo wam płacą za ten poziom takie BATE Borysow gra w pucharach w grupie praktycznie regularnie a drużynę mają opartą w 90 procentach na Białorusinach gdzie ich reprezentacja nigdy nic nie osiągnęła trzeba mieć ambicję a nie lansować w mediach
17 sie 2018 | 09:37
+30
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
Jakby Jaga i Lech dostali ten Luksemburg albo coś podobnego, to mielibyśmy dwa kluby dalej i na pewno nikt nie mówiłby, że Polska piłka jest tak koszmarna
17 sie 2018 | 09:32
+9
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
informacje z weszlo.com o rzekomym bankructwie nie sa przesadzone szczegolnie teraz po kompromitacji kasjerow z leglej z kelnerami z Luksemburga
17 sie 2018 | 09:26
-4
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
17-08-2018
Powiem Wam, że powiedział pod publike, co uważam za totalną bzdurę. Pomimo, że nie lubie Legii trzymałem za nich kciuki, widząc co grają na arenie europy to jest nieporozumienie, czytając o potędze Legii.. no człowieku WTF?! ALE: mimo tego BARDZO LUBIE TEGO GOŚCIA, jest świetnym sportowcem, genialnym bramkarzem! to tyle. Miłego dziona ziomki.
17 sie 2018 | 09:25
+81
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
Słowa Malarza nijak się mają do rzeczywistości. Lech i Jagiellonia pomimo odpadnięciu walczyli z dużo bardziej silniejszymi ekipami a Legia po prostu skompromitowała Polską piłkę. Począwszy od nieznającego się na zarządzaniu Mioduskim, kończąc na szrocie sprowadzanym zza granicy. Aktualnie Legia to pośmiewisko a nie klub. Tyle w temacie.
17 sie 2018 | 09:22
(Edytowany)
Zapamietajcie moje slowa.... hehe Panie Malarz, gdybyscie przegrali ze Spartakiem, Zvezda albo Porto, to nikt by do was pretensji nie mial. Przegraliscie z polamatorami K**** Jego Mac!!! Nie pier**** wiec Pan! Glupsi od was sa tylko kibice, ktorzy wspieraja ten "narodowy sport" kupujac bilety na mecz, karnety, koszulki i inne pierdoly.
+28
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
Zapamietajcie moje slowa.... hehe Panie Malarz, gdybyscie przegrali ze Spartakiem, Zvezda albo Porto, to nikt by do was pretensji nie mial. Przegraliscie z polamatorami K**** Jego Mac!!! Nie pier**** wiec Pan! Glupsi od was sa tylko kibice, ktorzy wspieraja ten "narodowy sport" kupujac bilety na mecz, karnety, koszulki i inne pierdoly. Jak juz pisalem po wystepie "orlow" mam juz w dupie, ale jak czytam takie bzety, to mi sie krew gotuje.