Grad goli na Santiago Bernabeu! Dziewięć bramek w meczu Realu i Girony, cztery trafienia Ronaldo

Marcos Mesa Sam Wordley / Shutterstock.com
Piłkarze Realu Madryt pokonali przed własną publicznością Gironę FC 6:3 (1:1) w niedzielnym meczu 29. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy.
Dla gospodarzy cztery gole na Santiago Bernabeu strzelił Cristiano Ronaldo. Reprezentant Portugalii najpierw w 11. minucie wykorzystał prostopadłe podanie Toniego Kroosa i pewnym uderzeniem pokonał golkipera rywali. Napastnik ponownie trafił do siatki przeciwników w 47. minucie, a przy jego trafieniu asystował Karim Benzema. Trzecią bramkę dla drużyny z Madrytu 33-latek zdobył w 64. minucie, a czwartą już w doliczonym czasie gry.
W 59. minucie na listę strzelców wpisał się także Lucas, który po zagraniu Ronaldo uderzeniem w prawy górny róg nie dał szans na obronę Yassine Bounou. W 86. minucie trafienie na rzecz Realu zanotował również Gareth Bale.
W barwach gospodarzy bardzo dobre spotkanie rozegrał Christian Stuani, który wpisał się na listę strzelców odpowiednio w 29. oraz 68. minucie. Trzeciego gola dla drużyny z Girony strzelił w 88. minucie Juanpe.
Dla "Królewskich" było to osiemnaste zwycięstwo w trwających obecnie rozgrywkach. Podopieczni Zinedine'a Zidane'a z dorobkiem 60 punktów awansowali na trzecie miejsce w ligowej tabeli.
Zespół prowadzony przez Pablo Machina uzbierał dotąd 43 "oczka", co daje mu siódmą lokatę.