Grad goli w meczu Brondby, Wilczek pauzował za kartki

facebook.com/brondby/
Brondby IF pokonało na wyjeździe FC Nordsjaelland 4:3 (3:1) w meczu 31. kolejki duńskiej ekstraklasy.
Na Farum Park w pierwszej połowie bramki dla gości spotkania zdobywali odpowiednio Temu Pukki w 19., Kasper Fisker w 24. oraz Kevin Mensah w 45. minucie. Po zmianie stron wynik na 3:0 ustalił w 77. minucie Hjortur Hermannsson.
Gole dla ekipy gospodarze strzelali kolejno Mathias Jensen w 35. i 85., a także Mini w 52. minucie.
Z powodu nadmiaru żółtych kartek w tym spotkaniu nie wystąpił Kamil Wilczek. Reprezentant Polski w tym sezonie jest wiodącą postacią Brondby IF, w barwach tego zespołu wystąpił w 26 ligowych spotkaniach i strzelił 11 goli.
Podopieczni Alexandera Zornigera zanotowali 23. zwycięstwo w tym sezonie, mają obecnie 75 punktów na koncie i są liderem rozgrywek. Zespół z Kopenhagi ma pięć punktów przewagi nad drugim w tabeli FC Midtjylland.
Zawodnicy Kaspera Hjulmanda z dorobkiem 54 "oczek" plasują się na trzeciej pozycji.