Grad goli w meczu Napoli! Przepiękne trafienie z rzutu wolnego! [WIDEO]

Piłkarze Napoli z wielkim trudem wywalczyli trzy punkty w meczu z Crotone. Na własnym boisku roztrwonili dwubramkową przewagę, ale i tak zdołali wygrać 4:3 (3:1).
Dzisiejsze spotkanie na ławce rezerwowych rozpoczął Piotr Zieliński. Pomocnik po powrocie z meczów reprezentacji Polski dostał chwilę oddechu od Gennaro Gattuso. Szkoleniowiec zdecydował się za to na ustawienie z Mertensem i Osimhenem. Jak się okazało, był to dobry wybór.
Wynik spotkania otworzył w 19. minucie Insigne. Włoch zdecydował się na mocny strzał i piłka po rykoszecie ugrzęzła w siatce. Na 2:0 podwyższył po kilku chwilach wspomniany Osimhen. Nigeryjczyk dopełnił formalności po zagraniu od Insigne.
Piłkarze Crotone nie złożyli jednak broni. W 25. minucie Simy wpisał się na listę strzelców i poderwał swój zespół do walki. Gospodarze szybko wyprowadzili kolejny cios. W 34. minucie znakomitym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Mertens i mogło się wydawać, że losy spotkania są rozstrzygnięte.
Druga połowa przyniosła jednak niespodziewany zwrot akcji. Piłkarze Napoli stracili rezon, a przyjezdni bezwzględnie wykorzystali słabość rywali. W 48. minucie dublet ustrzelił Simy. W tej sytuacji nie popisał się Manolas. W 59. minucie było już 3:3. Tym razem Mereta zaskoczył Junior Messias, który wykorzystał złe zachowanie Maksimovicia.
Kolejne minuty to wyraźna przewaga Napoli. Gospodarze dwoili się i troili, by zdobyć gola na wagę trzech punktów. Ich wysiłki przyniosły efekt na 18 minut przed końcem. Di Lorenzo precyzyjnym uderzeniem pokonał golkipera rywali.
Chwilę później na boisku pojawił się Piotr Zieliński. Polak nie miał większego wpływu na przebieg wydarzeń na boisku. W 87. minucie w dogodnej sytuacji uderzył wyraźnie nad poprzeczką.
Daniel Makarewicz03 Apr 2021 · 16:53