Grał Glik, kolejna wygrana AS Monaco

CosminIftode/Shutterstock
AS Monaco wygrało na wyjeździe z SM Caen 3:0 (1:0) w niedzielnym spotkaniu 30. kolejki francuskiej Ligue 1. Pełne 90 minut w barwach gości rozegrał Kamil Glik.

Kibice zgromadzeni na Stade Michel d'Ornano na pierwsze trafienie w tym meczu czekali do 13. minuty. Na listę strzelców wpisał się wówczas Kylian Mbappe, któemu asystował Valere Germain.

Piłkarze z Księstwa podwyższyli swoje prowadzenie chwilę po zmianie stron. W 49. minucie w polu karnym faulowany był Mbappe, a "jedenastkę" na bramkę zamienił Fabinho.

W 81. minucie Mbappe podwoił swój dorobek strzelecki i jednocześnie ustalił wynik rywalizacji. 18-latek wykorzystał dogranie Joao Moutinho i głową wbił piłkę do siatki.

AS Monaco zajmuje obecnie pierwsze miejsce w tabeli Ligue 1. Podopieczni Leonardo Jardima mają na swoim koncie 71 punktów, z kolei SM Caen zdobyło do tej pory 32 "oczka" i znajduje się na szesnastej pozycji.