Grali Gikiewicz i Łukasik, zwycięstwo SV Sandhausen po rzutach karnych

Tomasz Bidermann/Shutterstock
SC Freiburg z Rafałem Gikiewiczem między słupkami uległ u siebie SV Sandhausen po rzutach karnych 3:4 w meczu 1/16 finału piłkarskiego Pucharu Niemiec. Po 120 minutach gry było 3:3.

Na Schwarzwald-Stadion w podstawowym składzie przyjezdnych wystąpił Daniel Łukasik. Polski pomocnik pięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry Moritz Kuhn.

Gospodarze w pierwszej połowie prowadzili, po tym jak na listę strzelców wpisał się Norweg Mats Moeller Daehli. Wyrównał sześć minut przed przerwą Tim Kister, a po zmianie stron kolejne gole dla gości zdobyli Amerykanin Andrew Wooten oraz Richard Sukuta-Pasu.

Zespół z Bryzgowi nie dał jednak za wygraną i kwadrans przed końcem odpowiedział kontaktowym trafieniem Włocha Vincenzo Grifo, a po kolejnych sześciu minutach wyrównał z rzutu karnego Nils Petersen.

Dogrywka nie przyniosła zmiany rezultatu i dopiero w rzutach karnych lepsi okazali się zawodnicy drużyny z zaplecza Bundesligi.

* * * * * *
SC Freiburg - SV Sandhausen 3:3 (3:3, 1:1), karne 3:4.
Bramki: Moeller Daehli 21, Grifo 76, Petersen 82-karny - Kister 39, Wooten 53, Sukuta-Pasu 64.
Rzuty karne wykorzystane: Gunter, Grifo, Philipp - Sukuta-Pasu, Kister, Karl, Vunguidica.
Rzuty karne niewykorzystane: Petersen, Torrejon, Haberer - Rossbach, Pledl.