Grali potencjalni rywale Piasta Gliwice. Rosenborg bliżej awansu do drugiej rundy eliminacji Ligi Mistrzów

kivnl / shutterstock.com
Rosenborg BK wygrał na wyjeździe Linfield FC 2:0 (1:0) w pierwszym meczu I rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Rewanż zostanie rozegrany za tydzień Norwegii.
Pierwszego gola dla gości strzelił w 22. minucie po uderzeniu z pięciu metrów Mike Jensen. Drugą bramkę mistrzowie Norwegii zdobyli w 69. minucie. Alexander Soderlund pokonał golkipera gospodarzy uderzeniem z pola karnego.
Spotkanie rewanżowe w Trondheim zostanie rozegrane 17 lipca.
Zwycięzca tej pary w drugiej rundzie eliminacji zmierzy się z lepszą drużyną w dwumeczu Piast Gliwice - BATE Borysów.
W innym wieczornym meczu, rozegranym w środę mistrz Irlandii Dundalk FC zremisował z mistrzem Łotwy Riga FC 0:0. W barwach gości całe spotkanie na ławce spędził Kamil Biliński.
Jeżeli gliwiczanie odpadną w eliminacjach Ligi Mistrzów z BATE Borysów, to w II rundzie eliminacji Ligi Europy zagrają z gorszym zespołem z tej pary.
Jakub Kreśliński10 Jul 2019 · 22:49