Grali rywale Lecha Poznań. Dwa gole samobójcze, czerwona kartka i niesamowity powrót Benfiki! [WIDEO]

Benfica Lizbona zremisowała po niesamowitym spotkaniu z Rangers FC w meczu Ligi Europy. Starcie grupowych rywali Lecha Poznań zakończyło się wynikiem 3:3 (1:2).
Drużyny Benfiki i Rangers FC przystępowały do dzisiejszego spotkania z kompletem punktów na koncie. Wcześniej oba zespoły bez większych problemów pokonały Lecha Poznań i Standard Liege.
Spotkanie w Lizbonie rozpoczęło się po myśli gospodarzy. Już w 1. minucie piłka wpadła do siatki przyjezdnych. Własnego bramkarza z najbliższej odległości pokonał Goldson.
Wydawało się, że Benfika pójdzie za ciosem, ale niepodziewanie wypuściła mecz z rąk. W 17. minucie z boiska wyleciał Otamendi. Argentyńczyk zobaczył czerwoną kartkę, bo zahaczył wychodzącego na czystą pozycję rywala. Od tego momentu to goście doszli do głosu.
Wicemistrzowie Szkocji skrzętnie wykorzystali grę w przewadze i jeszcze przed przerwą objęli prowadzenie. Wyrównali za sprawą... gola samobójczego. Przed własną bramką niefortunnie interweniował Diogo Goncalves. Minutę później z linii pola karnego uderzył Kamara i utonął w objęciach kolegów z drużyny.
Po przerwie piłkarze Rangers kontrolowali przebieg spotkania i punktowali rywali. W 51. minucie Tavernier dograł do niepilnowanego Morelosa, a ten z najbliższej odległości wpakował futbolówkę do siatki.
Gospodarze mimo niekorzystnych okoliczności walczyli do końca i w niesamowitym stylu zdołali wyrwać remis. Gola kontaktowego w 77. minucie zdobył Rafa Silva, zaś na 3:3 w doliczonym czasie gry trafił Nunez.
Po remisie podopieczni Stevena Gerrarda mają na swoim koncie 7 punktów. Takim samym dorobkiem może pochwalić się Benfika.
Daniel Makarewicz05 Nov 2020 · 20:47