"Griezmann zastosował haniebny chwyt. To najbardziej bezczelne oszustwo w historii piłki nożnej"

Dokshin Vlad/Shutterstock
Francja pokonała w niedzielę Chorwację w finale mistrzostw świata 4:2. Pierwsza bramka zdobyta przez "Trójkolorowych" wzbudziła mnóstwo kontrowersji.
Nestor Pitana, arbiter meczu finałowego, w pierwszej połowie podjął kilka kontrowersyjnych decyzji. W 17. minucie podyktował rzut wolny po faulu na Griezmannie, jednak Francuz w tej sytuacji ewidentnie symulował. Po chwili Francja zdobyła pierwszą bramkę. Rafał Rostkowski, były sędzia międzynarodowy, za tę sytuację krytykuje nie tylko argentyńskiego arbitra, ale również francuskiego zawodnika.
Sędziego można krytykować, bo w najważniejszym meczu w życiu dał się nabrać na symulację Griezmanna. Francuz wykonał numer bardzo sugestywnie. Chorwacki obrońca dopiero się zbliżał, a napastnik już po aktorsku lądował na murawie - stwierdził Rostkowski na łamach serwisu "TVP Sport".
Griezmann zastosował haniebny chwyt dla osiągnięcia celu. Oszukał sędziego, rywali, kibiców. Oszustwo Griezmanna miało więc zdecydowanie największą ze wszystkich oszustw piłkarskich oglądalność na żywo, co czyni je również najbardziej bezczelnym oszustwem w historii piłki nożnej - zaznaczył.
Daniel Makarewicz16 Jul 2018 · 07:49
Źródło: TVP Sport