Grosicki: Nie wypada robić sobie tyle problemów prowadząc 3:0

Tomasz Bidermann / Shutterstock.com
Polska pokonała Danię 3:2 w meczu grupy E eliminacji do mistrzostw świata 2018. - Musimy te spotkanie poważnie przeanalizować. Nie wypada robić sobie tyle problemów, wygrywając trzema bramkami - powiedział Kamil Grosicki, skrzydłowy "Biało-Czerwonych", cytowany przez serwis "Łączy nas piłka".

- Na szczęście ostatecznie wygraliśmy. Trzy punkty zostają u nas i przygotowujemy się do wtorkowego meczu z Armenią

Wiedziałem, że jeśli będziemy dobrze operować piłką, to będziemy doprowadzać do sytuacji, w których będę miał dużo miejsca do pojedynków z jednym ze środkowych obrońców. Fajnie to wychodziło, cieszę się, że po mojej akcji padła bramka. Asysty są, teraz czekam na bramkę, mam nadzieję, że ta przyjdzie już we wtorek -

- Brakowało nam trochę więcej czasu przy piłce, ale to tak łatwo powiedzieć oglądając mecz z trybun. Z reguły tak jest, że jak zespół wysoko prowadzi, to nieco się cofa. Tak było z nami. Duńczycy to wykorzystali. Będziemy mieli analizę i dowiemy się, co musimy poprawić. Popełniliśmy błędy, które musimy do meczu z Armenią wyeliminować

W pierwszej połowie grało mi się bardzo łatwo. W drugiej części gry było już jednak znacznie trudniej. Dla bocznych pomocników była to bardzo ciężka robota. Szczególnie w drugiej połowie. Z tego też wynikała moja zmiana. Wahadłowy po mojej stronie zaczął mocniej naciskać, a Maciek Rybus jest zawodnikiem, który lepiej broni. Typowa zmiana taktyczna. Ja dałem z siebie maksimum. Po meczu rozmawiałem z trenerem, powiedzieliśmy sobie, że jest dwumecz, że muszę być po tym początku sezonu stopniowo wprowadzany -