Gruzja z awansem na EURO 2024! Historyczny sukces stał się faktem! [WIDEO]

Screen Twitter
Gruzja awansowała na EURO 2024 pierwszy raz w historii! W finale baraży pokonała Grecję 4:2 po serii rzutów karnych!
Pierwsza połowa wtorkowego meczu nie była szczególnie emocjonująca. Obie strony skupiły się głównie na defensywie, chociaż częściej atakowała Gruzja. Niemniej gospodarzom brakowało celności, tylko jedna z pięciu prób trafiła w światło bramki.
Sypały się natomiast kartki. Napomniany został Ziwziwadze, zaś po stronie gości Baldock, Hatzidiakos oraz Mavropanos. Loria, rezerwowy bramkarz gospodarzy, wyleciał zaś na trybuny. Marciniak pokazał mu czerwoną kartkę w doliczonym czasie pierwszej połowy.
Po zmianie stron boiskowych atrakcji było nieco więcej. Swojego szczęścia spróbowali Bakasetas, a później Kwaracchelia. Żaden z nich nie trafił jednak do siatki, wobec czego zarządzono dogrywkę.
W niej w końcu pojawiły się realne szanse, gdyż Grecy przycisnęli Gruzinów. Blisko zdobycia bramki byli Bakasetas, Mavropanos i Rota, lecz przegrali rywalizację z własną skutecznością i golkiperem gospodarzy.
W końcówce odpowiedział Dawitaszwili, ale na posterunku był Vlachodimos. Później chybił też Mikautadze, wobec czego o losach awansu rozstrzygnęły rzuty karne.
W konkursie "jedenastek" najpierw pomylił się Bakasetas, ale szansy dla Gruzji nie wykorzystał Mikautadze. Niestety dla Grecji pomylił się też Giakoumakis, trafił zaś Kwekweskiri! Tym samym Gruzini wygrali 4:2!
Zwycięzca wtorkowego boju trafił do Grupy F EURO 2024. Zagra w niej z Czechami, Turcją oraz Portugalią.
Hubert Kowalczyk26 Mar · 20:47