Gwiazdor NBA ukarany za obsceniczny gest. Koszykarz musi zapłacić dużą grzywnę [WIDEO]

PressFocus/Bill Streicher
Joel Embiid w trakcie ostatniego meczu celebrował zdobycie punktów w kontrowersyjny sposób. Władze ligi postanowiły ukarać koszykarza za wspomniane zachowanie.
30 października Philadelphia 76ers zmierzyła się z Portland Trail Blazers w jednym z pierwszych meczów obecnego sezonu NBA. Spotkanie było rozgrywane w hali Wells Fargo Center.
W trzeciej kwarcie doszło do zaskakującej sytuacji z udziałem środkowego 76ers, Joela Embiida. Kameruńczyk po zdobyciu punktów wykonał obsceniczny gest, który odbił się szerokim echem w środowisku koszykarskim.
Philadelphia 76ers wygrała tamto spotkanie 126:98. Embiid był jednym z najlepszych graczy na parkiecie.
Kameruńczyk rozegrał niecałe 30 minut. Podczas meczu zdobył 35 punktów oraz zanotował 15 zbiórek i siedem asyst.
Kolejnego dnia po wspomnianym spotkaniu, we wtorek, władze ligi przerwały milczenie w sprawie kontrowersyjnego zachowania Embiida. NBA postanowiło ukarać koszykarza za jego obsceniczny gest.
Środkowy 76ers został ukarany grzywną. Embiid jest zobligowany do zapłacenia 35 tysięcy dolarów.
Filip Węglicki01 Nov 2023 · 09:35
Źródło: apnews.com