Harry Kane bohaterem Bayernu Monachium! Kolejny gol Anglika w Bundeslidze [WIDEO]

Bayern Monachium nie odpuszcza w walce o mistrzostwo Niemiec. Podopieczni Thomasa Tuchela wygrali 3:1 z Borussią Moenchengladbach.
Bayern mógł objąć prowadzenie już w 6. minucie. Wtedy Leroy Sane oddał groźny strzał, po którym piłka odbiła się od poprzeczki i nie wpadła do siatki.
Leroy Sane w meczu Bayern - Borussia Dortmund
ANP / pressfocus
W kolejnej akcji Aleksandar Pavlović został zablokowany. W 11. minucie Thomas Mueller zagrał do Sane, który oddał kolejny niecelny strzał.
Trwał napór na bramkę Moritza Nicolasa. W pewnym momencie Harry Kane przyjął piłkę w polu karnym, ale jego próba została zablokowana. Następnie Sane huknął nad poprzeczką.
Bayern atakował, ale to Borussia objęła prowadzenie. W 35. minucie Nico Elvedi trafił do siatki przy asyście Jordana Siebatcheu.
Borussia Moenchengladbach po golu z Bayernem
Tuż przed przerwą Bayern doprowadził do remisu. Mueller podał do Pavlovicia, który oddał skuteczny strzał prawą nogą.
W drugiej połowie monachijczycy znów ruszyli do ataku. W 48. minucie Jamal Musiala oddał niecelny strzał. Kwadrans później Nicolas interweniował po próbie Harry'ego Kane'a.
W 70. minucie Anglik trafił do siatki. Najpierw bramkarz Borussii niepewnie piąstkował, Kane dopadł do piłki i strzelił gola głową. Anglik zdobył 24. bramkę w tym sezonie ligowym.
W 86. minucie wynik meczu ustalił Matthijs de Ligt. Holender wykorzystał centrę Sane z rzutu wolnego.
Bayern dowiózł dwubramkowe prowadzenie do ostatniego gwizdka. Na czele tabeli pozostaje jednak Bayer Leverkuen, który zdobył kolejny komplet punktów.
Darmstadt - Bayer Leverkusen
W 20. kolejce liderzy Bundesligi odnieśli kolejne zwycięstwo. Bayer Leverkusen pokonał Darmstadt 2:0.
W pierwszej połowie podopieczni Xabiego Alonso oddali aż dziesięć strzałów. W 35. minucie Nathan Tella trafił do siatki, wykorzystując asystę Alejandro Grimaldo.
Po zmianie stron Tella skompletował dublet. Bayer wygrał, dzięki czemu zajmuje pierwsze miejsce w tabeli z dorobkiem 52 punktów. Przewaga nad Bayernem wynosi dwa oczka.