Hat-trick Aubameyanga! Pewne zwycięstwo Arsenalu z Leeds [WIDEO]

MDI / Shutterstock.com
Arsenal wygrał z Leeds United 4:2. Bohaterem meczu był Pierre-Emerick Aubameyang, który strzelił trzy gole.
Gabończyk pierwszy raz trafił do siatki w 13. minucie. Napastnik Arsenalu wbiegł z lewej strony w pole karne Leeds, wypracował sobie miejsce do strzału i płaskim uderzeniem wpakował piłkę do siatki przy bliższym słupku.
Kolejne bramki Arsenal zdobył w końcówce pierwszej połowy. Najpierw rzut karny na gola zamienił Aubameyang, a później na listę strzelców wpisał się Bellerin.
Drugą połowę Arsenal zaczął tak, jak zakończył pierwszą, czyli od gola. Swoje trzecie trafienie zaliczył Aubameyang. Gabończyk z bliska wbił piłkę do bramki głową.
Leeds się nie poddawało, ale było je stać tylko na strzelenie dwóch goli. Do bramki Leno trafili Struijk i Costa.
Arsenal dzięki zwycięstwu wyprzedził Leeds w tabeli. "Kanonierzy" zajmują w niej teraz dziesiąte miejsce. "Pawie" są jedenaste.
W pierwszym składzie Leeds pojawił się Mateusz Klich. Reprezentant Polski opuścił boisko już w przerwie. Zastąpił go wtedy Tyler Roberts.